15940156191d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3729913089dcc732740751be5b32f65e230.jpg

Wiceminister Zbigniew Gryglas pochwalił władzę na Węgrzech. Rządzący wprowadzili zmianę w Konstytucji.

Politycy Fideszu tworzący większość parlamentarną przyjęli poprawkę do konstytucji zakazującą adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Dzieci według nowego zapisu mają być wychowywane według "chrześcijańskiej interpretacji ról płciowych”.

- (Zmiana) zapewni naukę zgodnie z wartościami węgierskiej konstytucyjnej tożsamości i kultury chrześcijańskiej - czytamy w argumentacji za przyjęciem poprawki.

Z żalem na zmiany zareagował David Vig, dyrektor węgierskiego oddziału Amnesty International. - To czarny dzień dla węgierskiej społeczności LGBTQ i czarny dzień dla praw człowieka - stwierdził.

Rząd węgierski pochwalił na Twitterze wiceminister Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas. "Wzór dla chrześcijańskiej Europy" - napisał Gryglas dodając do komentarza swoje zdjęcie z dwójką dzieci.

- Proszę przeczytać art. 18 Konstytucji jeszcze raz. Ze zrozumieniem. Zrozumie Pan, że nie ma tam definicji małżeństwa tylko stwierdzenie, że małżeństwo hetero jest chronione przez państwo. Tyle i TYLKO TYLE. Żadnych zakazów innego ukształtowania małżeństwa! - odpowiedział politykowi jeden z internautów.

Do zmian w węgierskim prawie odniósł się także na Twitterze poseł Krzysztof Śmiszek. Polityk nawiązuje do niedawnego skandalu w Brukseli z udziałem europosła Fideszu Józefa Szajera

      Popierasz GRYGLASA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl