aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaartokyohkhyhh.jpg

Szczepienia na koronawirusa coraz bliżej w Polsce. Według ministerstwa zdrowia pierwsze szczepienia mogą się odbyć jeszcze w roku 2020.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na wtorkowej konferencji zachęcał do masowych szczepień przeciwko COVID 19.

- Niezależnie od tego kiedy szczepionka do nas trafi, najważniejszym wyzwaniem jest przekonanie wszystkich, żeby się szczepili. To 31 mln wyzwań, a nie 1 wyzwanie, bo tyle mamy w Polsce osób dorosłych - mówił minister.

Od 16 grudnia wszelkie informacje dotyczące szczepień będą udzielane pod specjalną infolinią.

- Dostarczymy tę rzetelną wiedzę poprzez infolinię 989, która od jutra będzie dostępna i poprzez nasze kanały społecznościowe. Ta infolinia będzie funkcjonowała w 2. etapach - od jutra ogólna informacja. W połowie stycznia, kiedy będziemy gotowi do szczepień i zapraszania na szczepienia, to będzie można przez nią umawiać się na konkretne terminy - tłumaczył minister.

Rządzący poinformowali także o powstaniu funduszu, w którym zostaną zgromadzone środki dla osób, które ucierpią w wyniku przyjęcia szczepionki.

- Dla osób, u których po zaszczepieniu na COVID wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne planowane jest stworzenie funduszu kompensacyjnego - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

          Zaszczepisz się  - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl