uid_5f3d24dea98f0d8910d3c8d016c7b7b61608033445189_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506.png

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu zdecydował ze nie naruszono reżimu sanitarnego w czasie trwania obchodów 29. urodzin Radia Maryja.

5 grudnia w Toruniu odbyły się uroczystości poświęcone powstaniu Radiu Maryja. Na urodziny przybyło wielu przedstawicieli obozu władzy. W świątyni zgromadziły się dziesiątki osób, wszystko w czasie trwania pandemii COVID 19.

We wtorek dowiedzieliśmy się, czy na media o. Tadeusza Rydzyka zostanie nałożona kara za złamanie obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z koronawirusem.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników - przekazał Łukasz Betański, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Oświadczenie sanepidu zbulwersowało wielu internautów, w tym posła Marcina Kierwińskiego.

- Biorąc pod uwagę obrazki, które wszyscy widzieliśmy, pozostaje stwierdzenie, że w naszym kraju wytworzyła się kasta stojących ponad prawem. Ich imprezy są przecież zdrowsze, niż wasze - skomentował polityk na Twitterze.

- Zagrożenia koronawirusem nie było, gdyż wszyscy uczestnicy znajdowali się pod Bożą opieką - odnosi się do sprawy europoseł Robert Biedroń.

        Popierasz SANEPID - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl