aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdertyihjihyhhh.jpg

Wiceminister Janusz Kowalski pojawił się we wtorek na antenie radia RMF FM. W czasie wywiadu dowiedzieliśmy się, jak dorobił się polityk w ciągu ostatnich 5 lat.

We wtorek rano pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że Kowalski zostanie zdymisjonowany przez wicepremiera Jacka Sasina i przestanie pełnić funkcję wiceministra Aktywów Państwowych.

Doniesienia te jeszcze się nie potwierdziły, jednak zdążył już je skomentować lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

- PAP, która podała takie informacje, nie jest upoważniona do dokonywania tego rodzaju zmian i traktuję to jako plotkę, która ma wywołać napięcia wewnątrz koalicji - powiedział minister sprawiedliwości. (...) Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, w której członek SP może być karany za złożenie wniosku o wyjście ugrupowania z koalicji rządzącej - powiedział Ziobro w rozmowie z Polskim Radiem.

Dymisja Kowalskiego ma mieć związek z sobotnim zarządem Solidarnej Polski. Polityk złożył wniosek o opuszczenie koalicji zjednoczonej prawicy przez SP. Wniosek ostatecznie upadł, jednak teraz Kowalski może ponieść konsekwencje za swoje zachowanie.

Kowalski w RMF

- Nie widzę powodu, dla którego miałbym podawać się do dymisji - stwierdził wiceminister i dodawał, że powinny zostać zmienione zasady współpracy SP w ramach ZP.

- Moim zdaniem powinny być zmienione zasady współpracy z PiS. Musi być pewnego rodzaju refleksja - deklarował.

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek zwrócił uwagę na majątek posła Solidarnej Polski. Kowalski nie może narzekać na swoje finanse...

      Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!

+ 10
- 1963

Polub Polityczek.pl