aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadkfotkgogktogtgggg.jpg

Prokuratura zajmie się grafiką przedstawiającą aktywistkę LGBT "Margot" w roli Matki Boskiej.

W sierpniu na profilu Facebookowym „Polski Znak Bylejakości” zobaczyliśmy grafikę Margot wystylizowaną na Matkę Boską. Post nawiązywał do wpisu umieszczonego na Facebooku przez Margot po opuszczeniu aresztu.

Działaczka LGBT napisała wówczas na swoim Fb; "POLSKO TY H*JU PRZESTAŃ MI MARGOT ARESZTOWAĆ" i dodała do tego swoje zdjęcie z wyciągniętym środkowym palcem.

Administracja profilu „Polski Znak Bylejakości” umieściła przerobione zdjęcie Margot przedstawiającą ją jako Matkę Boską.

Reakcja polityka Porozumienia

Już w sierpniu kiedy sytuacja miała miejsce wicerzecznik Porozumienia oraz szef gabinetu Jarosława Gowina - Jan Strzeżek, zapowiedział, że będzie się domagał pociągnięcia do odpowiedzialności autorów grafiki.

- Złożyłem doniesienie do prokuratury z art. 196 kk w związku z obrzydliwą grafiką przedstawiająca Michała Sz. jako Matkę Boską. Mam nadzieje, że prokuratura znajdzie autorów tej grafiki, ukrywających się za stroną w internecie, a sąd nie będzie pobłażliwy - mówił w sierpniu Strzeżek.

W poniedziałek polityk umieścił na Twitterze informację o wszczęciu przez prokuraturę postępowania. Autorowi grafiki grożą 2 lata więzienia.

      Popierasz STRZEŻEKA - kciuk w górę!

+ 16
- 308

Polub Polityczek.pl