640px-Magdalena_Środa_-_Manifa_2009_Warszawa.jpg

Magdalena Środa skomentowała sobotni protest rolników przed domem Jarosława Kaczyńskiego.

Późnym wieczorem w sobotę rolnicy zjawili się przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. Na ulicy rozrzucili m.in. jaja, ziemniaki, warzywa. Jednak to nie wszystko. Na jezdni znalazła się także martwa świnia, która wywołała najwięcej komentarzy.

- To jest symbol współczesnego przemysłu rolnego. Martwe zwierzęta, traktowane jak rzeczy, degradacja środowiska, niezdrowa i fatalnej jakości żywność. Piątka Kaczyńskiego to za mało. Wstrzymać dopłaty i rozpocząć finansowanie rozwoju tego, co jest zdrowe, etyczne, zrównoważone! - skrytykował rolników adwokat Marcin Anaszewicz (prywatnie partner europosłanki Sylwii Spurek).

Oburzenia nie ukrywa także Robert Biedroń. - Jakakolwiek była motywacja tego protestu, rolnik powinien szanować zwierzęta, którymi się opiekuje. Odrażające! - napisał europoseł w social mediach.

Komentarz umieściła na Twitterze "Fundacja Viva", zajmująca się ochroną praw zwierząt.

Komentarz Środy

Socjoog Magdalena Środa dołączyła do grona osób oburzonych porzuconą martwą świnią na jezdni. Uczona sugeruje, że UE powinna poczynić kroki, aby w przyszłości nie dochodziło już do takich scen.

- Możel tak jak Unia chce uzależniać dystrybucję budżetu od praworządności, tak powinna uzależniać dopłaty rolnicze od humanitaryzmu rolników. Mało co bowiem tak mną ostatnio wstrząsnęło, jak widok martwej świni w czasie rolniczych protestów. To wyraz powszechnego stosunku pazernego, głupiego, chciwego chłopa do zwierząt. Modli się co niedziela za cierpiącego Jezusa, żyje we względnym dobrobycie, a zwierzęta ciągle traktuje, jak cham i barbarzyńca, bo to... tylko produkt, tylko rzecz, na której można zarobić. Wstrząsające - napisała profesor Uniwersytetu Warszawskiego na Facebooku.

          Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl