30261863020_880c346739_c_1.jpg

Minister Zbigniew Ziobro wydał dzisiaj oświadczenie w kontekście odbywających się strajków kobiet.

Po środowym proteście na ulicach Warszawy - gdy policjanci użyli nadmiernej siły wobec protestujących, wizerunki policjantów, także tych ubranych po cywilnemu pojawiły się w sieci.

Internauci zachęcali siebie wzajemnie do tego, aby weryfikować z imienia i nazwiska mężczyzn, którzy pałowali strajkujących.

Zachowanie internautów bardzo nie spodobało się policji, która ustawami Mariusza Ciarki zapowiedziała, że nie wyklucza podjęcia kroków prawnych w związku z aktywnością Polek i Polaków w internecie.

Oświadczenie Ziobry

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wydał dzisiaj oświadczenie w którym staje po stronie służb mundurowych i zapowiada działanie prokuratury.

- Zagwarantowanie policjantom bezpieczeństwa, zwłaszcza tym, którzy walczą z najgroźniejszymi, najbardziej niebezpiecznymi przestępcami, jest sprawą kluczową. Narażając własne życie na służbie, funkcjonariusze mają prawo żyć bez obaw, gdy wracają do swoich domów i bliskich. Im i ich rodzinom należy się poczucie bezpieczeństwa, zapewniane zwłaszcza ze strony Państwa, któremu służą. Dlatego tak bulwersujące jest to, że ich bezpieczeństwo narażają polscy parlamentarzyści. Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych. Dlatego ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo - pisze Ziobro.

- Polskie Państwo ma obowiązek chronić policjantów. Dlatego poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy. Wolność to odpowiedzialność. Nikt nie jest z niej zwolniony i każdy ponosi konsekwencje swojej nieodpowiedzialności - dodaje minister.

Odpowiedź Strajku Kobiet 

Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odpowiedziała na antenie Radia Zet na słowa ministra sprawiedliwości w rządzie PiS.

       Popierasz ZIOBRĘ - kciuk w górę!

+ 3
- 764

Polub Polityczek.pl