48240082247_b9844f0b7d_c.jpg

Przemysław Szubartowicz skomentował bieżące wydarzenia polityczne. Publicysta nie zostawia suchej nitki na ostatnich decyzjach rządu.

Policja przed Sejmem. Może jestem nieco staroświecki, ale robienie z Sejmu otoczonej przez policję twierdzy jest jawnym dowodem na to, że oni wiedzą, że działają przeciw interesowi narodowemu. To amoralni tchórze, którzy chcą bezkarnie łamać prawo, wyprowadzić Polskę z Unii i upodlić własny naród. Właśnie dlatego, że polexit wydaje się czymś nieprawdopodobnym, PiS może to po prostu zrobić. Hucpiarski atak Morawieckiego na Unię Europejską w Sejmie jest kolejnym dowodem na to, że ci, którzy mówią o władzy pisanej cyrylicą, nie są wariatami. Obrona Polski w UE to racja stanu. Skoro PiS nie chce być w Unii, to niech wyjdzie. Bez Polski. Polska to nie PiS.

Wystąpienie prezesa PiS w Sejmie. Kaczyński straszy posłów opozycji więzieniem. Typowy satrapa, bo każdy satrapa w schyłkowym okresie traci władzę. Na początku nad sobą, potem nad partią, a potem nad krajem. Żałosny obraz upadku.

Unia Europejska kontra PiS. Nazwijmy to po imieniu. Żeby zapewnić sobie bezkarność, PiS chce pozbawić Polaków pieniędzy z Unii Europejskiej. Żeby móc bezkarnie łamać prawo, konstytucję, obsadzać swoimi ludźmi sądy i trybunały, PiS chce zawetować budżet. Żeby uniknąć sprawiedliwości, PiS dokonuje polexitu. To, co dziś robi z Polską PiS, dawno było do przewidzenia. Już w 2015 r. ostrzegaliśmy w radiowej Jedynce „hymnami na trwogę”. Dziś ci, którzy wtedy nas krytykowali, łapią się za głowę, bo scenariusz „od przejęcia TK do polexitu” właśnie się realizuje. Ale nie straszcie PiS-em!

Jarosław Kaczyński. Nigdy nie miał odwagi Michnika, serca Kuronia, inteligencji Modzelewskiego itd., więc został mu tylko sznyt Erdogana, powab Łukaszenki, charme (urok - red.) Putina. Mamy dyktatora, mamy ormowców, mamy milicję, mamy kilka odmian „Żołnierza Wolności”, mamy DTV, mamy opary Marca 1968, mamy kacyków reżimu, mamy zjednoczenie Grunwald itd. Wszystko świeżo malowane. Szkoda tylko, że to nie grupa rekonstrukcyjna, ale demokratycznie wybrana władza. Polska jest w rękach zdziwaczałego satrapy, który umie tylko niszczyć. Trójpodział władzy już nie istnieje. Dodatkowo mamy kompromitującego prezydenta bez własnego zdania. Ludzie umierają masowo. Szpitale w rozsypce. Tajniacy biją na ulicach. Polexit u bram. Nie straszcie PiS-em!

Premier Mateusz Morawiecki. Sztywne łącza medialne podają, że Morawiecki ma przedstawić w grudniu jakiś wielki plan społeczno-gospodarczy na czas po pandemii. Na razie władza szerzy bezprawie, uprawia antypolską politykę i umiera dziennie ponad 600 osób. Tu trzeba dymisji, a nie planu. Jak to krzyczy ulica?

Morawiecki jest skompromitowany, nie ma żadnej wiarygodności, jest kukiełką Kaczyńskiego. Gdy mówi, że szczepionki będą od stycznia, pytam: a gdzie szczepionki na grypę? Dziennie umiera kilkaset osób, w szpitalach horror, planu brak. Dlaczego media nie krzyczą, że król jest nagi?

Koronawirus. Galerie handlowe będą otwarte, ale galerie prawdziwe będą zamknięte. Czyli będę mógł sobie połazić w tłumie, żeby zrobić zakupy, ale nie będę mógł iść do muzeum, żeby w samotności popatrzeć na „Bitwę pod Orszą”. Powtórzymy raz jeszcze: gdyby głupota bolała, toby PiS wyło. Szumowski chichrał się z maseczek, szef Sanepidu doradzał lód do majtek, premier zapewniał, że wirusa nie trzeba się już bać, Niedzielski przy kilkuset zgonach troszeczkę się uśmiechnął. A szczepionki na koronawirusa dopłyną promem z lotniska Baranów aż do przekopanej Mierzei.

1920x810.jpg

     Popierasz SZUBARTOWICZA - kciuk w górę!


+ 714
- 8

Polub Polityczek.pl