125186687_10158428663176091_623748338199569775_o.jpg

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował dzisiejsze decyzje ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego ws. obostrzeń dot. koronawirusa.

Morawiecki ogłosił powolne znoszenie obostrzeń, ale nie we wszystkich obszarach. W dalszym ciągu władza nie ma pomysłu jak się zachować w kontekście szkół. Na tę chwilę jedyną decyzją w odniesieniu do oświaty jest ogłoszenie, że ferie zimowe odbędą się w tym roku w tym samym czasie dla wszystkich uczniów w Polsce.

- W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia - powiedział Morawiecki.

- Ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski - od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów, a przedsiębiorcom z branży turystyki zimowej zapewnimy rekompensaty - dodawał premier.

W sieci po tej zapowiedzi szybko pojawiły się głosy, że decyzja ta jest delikatnie mówiąc błędna, ponieważ zagrożenie wynikające z zarażenia Covid 19 będzie wyższe, kiedy Polacy masowo ruszą na ferie. 

Reakcje Trzaskowskiego

Prezydent Warszawy umieścił dzisiaj na Facebooku post, w którym odnosi się do decyzji ogłoszonych przez rządzących.

- Rząd po raz kolejny postanowił zaszkodzić dzieciom i pogłębić chaos w edukacji. Decyzja o przedłużeniu nauki zdalnej, o wyznaczeniu jednego dla całego kraju terminu ferii na początku stycznia – de facto łącząc ferie ze świętami – to zapaść w edukacji. Rząd otwiera galerie handlowe i zamyka szkoły. Miliony dzieci i młodzieży, w tym moją córkę i mojego syna, nas rodziców potraktowano w najgorszy z możliwych sposobów. (...) Rząd zmarnował pół roku, w tym całe wakacje. Nie słuchał, kiedy my samorządowcy proponowaliśmy, aby rok szkolny rozpocząć w połowie września, aby potencjalne zakażenia na wakacjach nie ogniskowały w szkołach. Nie słuchał, kiedy proponowaliśmy naukę mieszaną dla klas 4-8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Rośnie pokolenie straconych szans i niewykorzystanego potencjału - krytykuje rządzących Prezydent Warszawy.

     Popierasz TRZASKOWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 497
- 7

Polub Polityczek.pl