aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakrokogkogggg.jpg

Jak donosi "Tygodnik Podhalański" górale z niezadowoleniem zareagowali na nową decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dzisiaj powolne znoszenie obostrzeń wynikających z epidemii COVID 19.

Przyszłość. Przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności - na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń.

Galerie handlowe. Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważne, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń. Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane. Te decyzje mogą uratować setki tysięcy miejsc pracy, dlatego je podejmujemy.

Szkoły i ferie. W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich.

***

Rząd tym samym ogłosił, że w całej Polsce będzie jeden termin ferii zimowych - od 4 stycznia do 17. Na decyzję tą z niezadowoleniem zareagowali górale, którzy żyją z turystów a ferie to najlepszy okres do zarabiania pieniędzy.

          Popierasz PiS - kciuk w górę!

+ 40
- 960

Polub Polityczek.pl