aaayhokyhoh.jpg

Patryk Jaki wypowiedział się o funduszach europejskich. Zdaniem europosła PiS-u inne kraje bardziej potrzebują pieniędzy od Polski.

Spór na linii rząd PiS-u - Unia Europejska nie wygasa. Zjednoczona Prawica jest zdeterminowana do zawetowania budżetu unijnego na lata 2021-2027 w związku z działaniem państw UE zmierzającym do powiązania pieniędzy z praworządnością.

- Jeżeli nasi partnerzy nie zrozumieją, że my się nie zgadzamy na nierówne traktowanie państw, na "kij w ręku", który zawsze będzie wykorzystany przeciwko nam, tylko dlatego, że komuś nie podoba się nasza władza, to rzeczywiście tego weta na koniec użyjemy - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Słowa szefa rządu krytykuje europoseł Janusz Lewandowski; - Żaden kraj w historii Unii Europejskiej nie groził wetem budżetowym po jednomyślnym uzgodnieniu budżetu z jego udziałem. Ale Polska PiS potrafi! Grozi tylko dlatego by Kaczyński miał wolną rękę w niszczeniu demokracji. Koszt dla Polski - ponad 700 mld zł. Patrioci!

Jaki o pieniądzach europejskich

Patryk Jaki w rozmowie z Interią wypowiedział się o funduszach europejskich. Według europosła PiS-u państwa UE bardziej potrzebują pieniędzy niż Polska.

- Nie my spowodowaliśmy ten kryzys. Inne państwa potrzebują tych pieniędzy bardziej niż Polska. Muszą się więc zastanowić, czy chcą popierać powiązanie budżetu z praworządnością - powiedział Jaki.

        Popierasz JAKIEGO - kciuk w górę!

+ 5
- 856

Polub Polityczek.pl