aaaaaaaaaaaaaaaaaaaadeotkyohkhhhhhh.jpg

Sejmowa większość odrzuciła wczoraj w Sejmie kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskiej.

Politycy zjednoczonej prawicy nie chcą się zgodzić, aby Bluszcz zastąpiła na stanowisku Adama Bodnara. Wczoraj w Sejmie w czasie głosowania za kandydaturą Bluszcz opowiedziało się - 204 posłów, przeciw - 244, 3 wstrzymało się.

- Pytam jako obywatelka zatroskana o państwo prawa: dlaczego poprzednio Marszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyznaczył 4-dniowy termin na wskazanie kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich, a wczoraj - nie wyznaczono żadnego terminu? Na co czekamy? - komentuje Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

Zachowanie większości sejmowej zostało skrytykowane przez polityków opozycji, jak i wielu dziennikarzy.

- Większość PiS-owska w Sejmie po raz drugi negatywnie zaopiniowała społeczną kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz. Jak długo będzie rządził PiS, tak długo o wyborze na funkcje publiczne będzie decydowała legitymacja partyjna w kieszeni, a nie kompetencje i kwalifikacje - mówi posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- Przedstawiciel PiS ani słowem nie wytłumaczył, dlaczego jego partia jest przeciwko kandydaturze Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na RPO. Ani słowem. Widać było za to już bardzo wyraźną chęć poniżenia kandydatki. To już absolutna mieszanka wybuchowa pogardy i wody sodowej - komentuje dziennikarz Janusz Schwertner, onet.pl

Głos Konfederacji

Krzysztof Bosak umieścił na Twitterze post, w którym chwali się głosowaniem Konfederacji. Na 11 polityków; 10 zagłosowało przeciw kandydaturze Bluszcz, jeden z posłów wstrzymał się od głosu.

- Przekazałem uczciwie p. Zuzannie Rudzińskiej Bluszcz, że nie ma co gadać, ponieważ nie zamierzam jej poprzeć. Mimo to trafiliśmy na siebie w restauracji sejmowej. W krótkiej rozmowie zapytałem, czy wśród ponad tysiąca organizacji popierających ją jest jakaś konserwatywna. Nie było - dodaje Bosak.

Internauci do Bosaka;

"Ale wiesz, chłopczyku, że Pani Zuzanna ma poparcie organizacji od lewa do prawa i popierają ją również wasi wyborcy? Ale co Was to obchodzi".

"Brawo pisowska przystawko. Nie krygujcie się, podpiszcie oficjalnie sojusz z PiS. Cóż to za żałosna partyjka (śmiech)".

"Jakie są alternatywy? Tzn. ciekawi mnie, dlaczego poza pisem tylko Konfederacja była przeciwko. Czy jedyną alternatywą nie jest osoba wyznaczona przez PiS? Nie wiem, pytam. Ale jeśli tak to nie rozumiem tego (prawie) jednomyślnego sprzeciwu".

"Jak się czujesz po splunięciu kolejny raz w twarz obywatelom?".

           Popierasz BOSAKA - kciuk w górę!


+ 10
- 1027

Polub Polityczek.pl