21vsyicavw5fhggwanyj4odmcciiez84.jpg

Roman Giertych ocenił, jakie powinny być priorytety nowego prokuratura generalnego po tym, jak zmieni się władza. Prawnik opowiada się za delegalizacją partii Jarosława Kaczyńskiego.

Giertych po tym, jak został w październiku aresztowany, wygląda na to, że doszedł do siebie i coraz aktywniej na nowo uczestniczy w życiu politycznym.

W ostatnich dniach mecenas komentował bieżące wydarzenia polityczne.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie. Jarek tylko marzy o tym, aby wsadzać do więzień opozycję. Ze mną się nie udało, ale będą atakowali też innych. Ten człowiek oszalał. Widzi siebie w roli nowego Bieruta.

Zawieszenie sędziego Igora Tulei przez Izbę Dyscyplinarną. Dowiedziałem się, że sędzia Igor Tuleya został wylosowany do rozpoznania sprawy czy objęte tajemnicą obrończą są materiały zabezpieczone przez prokuraturę w moim domu. Po zawieszeniu przez panów z budynku Sądu Najwyższego sprawę mu odebrano.

Do Prokuratury Krajowej. Prokuraturo Krajowa! Nie chcę się pastwić nad wami w sprawie waszej „znajomości” prawa cywilnego, bo SO w Poznaniu już to zrobił. Chciałbym tylko zachęcić do rozróżniania odszkodowania od zadośćuczynienia. To dwie różne instytucje! - III rok prawa. Zresztą sami zobaczycie.

Piotr Schab prezesem Sądu Okręgowego w Warszawie. Przyjęcie przez sędziego Piotra Schaba nominacji od PiS w tym czasie, gdy nielegalna Izba Dyscyplinarna zawiesza jego kolegę jest haniebne.

Giertych umieścił na Twitterze wpis, w którym pisze o zadaniach przyszłego prokuratora generalnego.

        Popierasz Giertycha - kciuk w górę!

+ 673
- 4

Polub Polityczek.pl