aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavtyukhhh.png

Nie cichą komentarze po wczorajszym zachowaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie. Sprawę skomentowała socjolog Magdalena Środa.

Policja przed Sejmem, antyunijne wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego i słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że opozycja ma "krew na rękach". Tak można podsumować wczorajszy dzień w polskiej polityce.

Kaczyński straszył opozycję, że będzie ona siedzieć, gdy nastanie w Polsce praworządność. Mówił także o "krwi na rękach" w związku odbywającymi się na ulicach protestami kobiet. "Dopuściliście się zbrodni" - powiedział prezes PiS-u w stronę polityków opozycji.

- Kaczyński straszy posłów opozycji więzieniem. Typowy satrapa, bo każdy satrapa w schyłkowym okresie traci władzę. Na początku nad sobą, potem nad partią, a potem nad krajem. Żałosny obraz upadku - mówi publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Jarosławie Kaczyński, jesteś najgorszym co spotkało Polskę po 1989 roku. Tysiące, jeśli nie miliony młodych ludzi, mają Cię serdecznie dosyć. Będziesz siedział za to, co zrobiłeś z naszą ojczyzną - zwróciło się do prezesa PiS stowarzyszenie Młoda Lewica.

Komentarz Środy

Socjolog Magdalena Środa znana ze swojego krytycznego zdania na temat obecnej władzy dołączyła się do krytyki pod adresem Jarosława Kaczyńskiego.

"Mamy pierwszy duży krok w kierunku wyjścia z UE. Jak tego chce Kaczyński, zamiast miejsca w Europie będziemy mieli wierność "swoim" wartościom: zaściankowości, warcholstwu, przesądom, martyrologii, kołtuństwu i autorytaryzmowi. Wkrótce będziemy małym zamkniętym, narodem na klęczkach, który marząc o ślubie z USA stanie się niewiele znaczącym satelickim krajem Rosji. Kaczyński, nie ma dzieci, myśli wyłącznie o władzy i swoich trupach. I będzie do końca, po trupach, rządzić takim smutnym trupim narodem...".

          Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!


+ 523
- 4

Polub Polityczek.pl