aaaaaaaaaaaaaaaaaasdvotyu.jpg

Leszek Wójtowicz zareagował na wczorajsze wydarzenia w Sejmie. Artysta "Piwnicy pod Baranami" skomentował wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczyńskiemu kolejny raz puściły nerwy. Prezes PiS nie zapanował nad sobą i zaczął mówić do polityków opozycji, że mają... "krew na rękach". Lider zjednoczonej prawicy był ewidentnie zdenerwowany wydarzeniami na ulicach.

- Chciałbym zapytać pana Kaczyńskiego. Czego się pan boi przecież tu nie ma żadnych protestujących natomiast są tysiące policjantów i barierek - zwracał się do Kaczyńskiego z mównicy poseł Sławomir Nitras.

- Z szacunkiem to każdego posła, to nie jest pan Kaczyński tylko pan premier Jarosław Kaczyński - pouczała Nitrasa marszałek Elżbieta Witek.

Po pewnym czasie na mównicy pojawił się Kaczyński, który powiedział;

- Wszystkie demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach - mówił w stronę opozycji prezes PiS.

- Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni. Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało - dodawał.

Komentarz Wójtowicza

Na słowa Jarosława Kaczyńskiego zareagował na Facebooku wieloletni artysta "Piwnicy pod Baranami" Leszek Wójtowicz.

"Dziesiątki radiowozów, bariery wokół Sejmu i Senatu. Tabuny policjantów i żandarmów.. Policja zamyka w „kotle” demonstrujące kobiety, które są bite przez tajniaków, oraz podejrzewam, że również przez bojówki Kaczyńskiego. Gaz łzawiący, pałki teleskopowe, czyli rozprawa z Wolnymi Polkami. Cóż za zdecydowane akcje, na które nie stać było funkcjonariuszy w trakcie tak zwanego Marszu Niepodległości. W Sejmie Naczelnik Jarosław bredzi o SS-mańskich błyskawicach, a także o krwi na rękach opozycji. Krew na rękach ma ten opętany władzą człowiek od dawna. Polska pogrąża się w mroku".

        Popierasz WÓJTOWICZA - kciuk w górę!


+ 597
- 1

Polub Polityczek.pl