15912983051d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372f1e473c35f06da9d45d8b9b2767ce27e.jpg

Janusz Kowalski został dzisiaj dociśnięty w Sejmie przez dziennikarkę Justynę Dobrosz Oracz ws. budżetu unijnego.

Kowalski tak jak i jego ugrupowanie Solidarna Polska domaga się od rządu Mateusza Morawieckiego zawetowania nowego budżetu unijnego na lata 2021-2027.

Takie zachowanie polskiego rządu ma być odpowiedzią na działanie państw UE zmierzającej do powiązania praworządności z funduszami europejskimi.

Zjednoczona Prawa atakuje UE, że ta chce swoim działaniem odebrać Polsce suwerenność.

- Weto albo śmierć. Śmierć dla niemieckiej buty. Sikorski prowadził politykę odpowiadającą na postulaty niemieckie, a nie polskie. Odpowiedzialna polityka, gdy Polska jest szantażowana, polega na staniu po stronie interesu narodowego - mówił w wczoraj w Sejmie Janusz Kowalski.

Wiceminister został dzisiaj zapytany przez dziennikarkę Justynę Dobrosz-Oracz o kwoty, jakie Polska ma otrzymać z UE. Polityk nabrał wody w usta.

Reakcje internautów:

"Można być Januszem polityki. Ale jeszcze gorzej być Januszem Kowalskim polityki. Ale... przynajmniej wyznaczyliśmy sobie najniższą wartość na skali".

"Janusz Kowalski tobie kury szczać prowadzać, a nie politykę robić".

"Tytan intelektu, ostoja i zaplecze merytoryczne, istna latarnia mądrości świecąca blaskiem większym niż Kolos z Rodos w wieczorowej porze".

"Pani Justyno, proszę ich ciorać do upadłego. Brawo!".

     Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!


+ 3
- 547

Polub Polityczek.pl