aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdftkgogkgg.png

Wicenaczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński skomentował zachowanie obozu rządzącego ws. środków z Unii Europejskiej.

Politycy zjednoczonej prawicy atakują Unię Europejską i deklarują, że powiązanie pieniędzy z praworządnością to odbieranie Polsce suwerenności.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego, aby ten zawetował budżet unijny wiążący fundusze z prawem.

- Dzisiaj jest ten moment, kiedy Polska może skorzystać z prawa weta. (...) Propozycja prezydencji niemieckiej jest wymierzona w suwerenność w Polski - powiedział Ziobro.

Ministrowi wtórowali inni przedstawiciele Solidarnej Polski m.in. europosłanka Beata Kempa, czy wiceminister Janusz Kowalski.

- Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale nie na tyle trudnej, żeby pozwolić na sponiewieranie naszej suwerenności - stwierdziła Kempa.

- Veto! Bezkompromisowe, twarde i zero jedynkowe stanowisko zgodne z polską racją stanu, to klucz do zwycięstwa. Ani kroku w tył - żadnych kompromisów z łamiącymi europejskie traktaty Niemcami. Najważniejsza jest suwerenność, która nie jest i nigdy nie może być przedmiotem handlu! - grzmi Kowalski.

Na wypowiedzi przedstawicieli obozu władzy zareagował dziennikarz Bartosz Wieliński. Zdaniem wicenaczelnego "Gazety Wyborczej" Solidarna Polska działa w interesie Rosji.

     Popierasz WIELIŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 288
- 5

Polub Polityczek.pl