50584074731_380f5a10e7_c.jpg

Publicysta Przemysław Szubartowicz zareagował na zachowanie rządu Prawa i Sprawiedliwości ws. środków europejskich.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się w Brukseli głosowanie ws. powiązania pieniędzy europejskich z praworządnością. Polski rząd zapowiada, że absolutnie na to się nie zgodzi. Takie samo stanowisko ma rząd Węgier, który już zadeklarował weto - w kontekście budżetu unijnego na lata 2021 -2027.

- Węgry zawetowały unijny pakiet budżetowy, zgodnie ze swoim stanowiskiem wyrażonym na lipcowym szczycie Unii Europejskiej - powiedział Victor Orban, premier Węgier.

Brak środków dla Polski byłoby prawdziwą katastrofą. - Ciekawe, że Polacy po 120 latach zaborów nie potrafią docenić tego, że ktoś chce im pomóc. Gdy oferuje się nam 150 mld euro, to PiS krzyczy, że to zamach na naszą suwerenność. Co jeszcze musi wyciąć ten Gang Olsena u steru, żebyśmy przejrzeli na oczy? - mówi posłanka Klaudia Jachira (KO).

Rządzących skrytykował na Twitterze publicysta Przemysław Szubartowicz. Zdaniem dziennikarza zjednoczona prawica prowadzi Polskę do polexitu (wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej).

- Nazwijmy to po imieniu. Żeby zapewnić sobie bezkarność, PiS chce pozbawić Polaków pieniędzy z Unii Europejskiej. Żeby móc bezkarnie łamać prawo, konstytucję, obsadzać swoimi ludźmi sądy i trybunały, PiS chce zawetować budżet. Żeby uniknąć sprawiedliwości, PiS dokonuje polexitu - stwierdza Szubartowicz.

- W czasie, gdy umiera kilkaset osób dziennie - dziś 603 - pisowscy nihiliści urządzają Polakom pranie mózgów. Wolą pozbawić nas europejskich pieniędzy, także tych na walkę z pandemią, byle tylko móc dalej łamać prawo i zapewnić sobie bezkarność. Moralny rynsztok, a nie władza - dodaje Szubartowicz.
     Popierasz SZUBARTOWICZA - kciuk w górę!

+ 315
- 2

Polub Polityczek.pl