47051014354_58f2a029d9_c_1.jpg

Beata Kempa gościła na antenie Radia Maryja. Europosłanka odnosiła się do sprawy pieniędzy europejskich, które zostaną powiązane z przestrzeganiem prawa.

Rządzący politycy zjednoczonej prawicy zaczęli deprecjonować pieniądze z UE w momencie, gdy okazało się, że być może nie trafią one nad Wisłę.

Polska i Węgry zablokowały budżet unijny na lata 2021 - 2027 ponieważ nie zgodziły się na powiązanie pieniędzy z praworządnością.

Budżet został zablokowany, ale mechanizm wiązania pieniędzy z prawem i tak stał się faktem. Państwa UE w dalszym ciągu liczą, że uda się porozumieć polubownie z Polską i Wegrami - jeżeli jednak to się nie uda, to będzie trzeba opracować nowy plan rozdysponowania pieniędzy.

Komentarz Kempy

Europosłanka gościła na antenie Radia Maryja, gdzie mówiła o pieniądzach z Unii Europejskiej.

- Nie przeceniajmy tych środków. Oczywiście jest to spora kwota, którą przez lata otrzymaliśmy, szczególnie jeśli idzie o naszą infrastrukturę techniczną, ale tak naprawdę potencjał naszego kraju buduje nasz budżet, nasze PKB, które się świetnie rozwijało. To ich bolało, przede wszystkim potencjał w ludziach, w Polakach, w społeczeństwie, w narodzie – powiedziała Kempa.

        Popierasz KEMPĘ - kciuk w górę!

+ 6
- 897

Polub Polityczek.pl