tomasz.lis_.jpg

Tomasz Lis wypowiedział się na temat bieżących wydarzeń w polityce. Zdaniem naczelnego "Newsweeka" rządząca większość dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Pomoc dla artystów. Zdolni artyści, np. piosenkarze, muszą się naprawdę ciężko napracować, żeby zarobić pół miliona. Niezdolnym wystarczy śpiewać na właściwą nutę. Bayer Full to chyba dostał te pół miliona za nazwę, która stała się credo obecnej władzy. To za prawa autorskie.

Kościół. Kolejni kardynałowie skompromitowani. Czas także na całą prawdę o Janie Pawle II, może ona przerwie rynsztokowy internetowy lincz na nim. Ale prawda jest potrzebna- ofiarom pedofilii, jemu i nam. Zamiast rynsztokowego, internetowego linczu na Janie Pawle Drugim, potrzebujemy poważnej, rzetelnej wiedzy o jego pontyfikacie oraz ewentualnych nadużyciach i błędach. Potrzebują ofiary księży, potrzebuje Kościół, potrzebuje papież, potrzebujemy my, Polacy.

Sprawa Giertycha. Jest i PiS-owska afera Rywina - „lub TVN24”. Groteskowa w swym przestępczym charakterze władza osiągnęła samo dno. Pamiętacie jak Kaczyński nazywał Polskę sprzed objęcia władzy przez PiS Rywinlandem? To teraz mamy Rywinland bis z Kaczyńskim w roki szefa gangu. Ale że Ziobro wysyła Hoffmana, żeby złożył korupcyjną propozycję? Zaczynam rozumieć dlaczego chce veta w kwestii uzależnienia pieniędzy od praworządności. Nie bardzo wierzę, że prokuratura generalna zrobi to, co powinna, czyli zajmie się prokuratorem generalnym.

Władza. Wiele się zmieniło w Polsce przez ostatnich prawie 230 lat. Kiedyś przywódcy Targowicy nie organizowali konferencji prasowych. Targowica -bis czy Targowica -PiS?

Powiązanie funduszów europejskich z praworządnością. Europa zignorowała nie tylko wezwania Zbigniewa Ziobry, ale także Patryka Jakiego i Janusza Kowalskiego. Ta zniewaga Polexitu wymaga?

Ulica. A może wielki marsz całej opozycji w obronie Polski w Europie? Ta sobota ? Następna? Wyprowadzą nas z tej Unii Europejskiej, jeśli my, obywatele, aktywnie się temu nie przeciwstawimy. Jesteśmy w UE, bo naród tak zdecydował w referendum. Jeśli chcemy w niej pozostać, naród musi ponownie jasno i dobitnie wyrazić swoje zdanie.

            Popierasz LISA - kciuk w górę!

+ 303
- 4

Polub Polityczek.pl