aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfgtkyhkyhkohyh.png

Lech Wałęsa odniósł się do zachowania rządu Prawa i Sprawiedliwości na brukselskich salonach. Sprawa dotyczy wiązania pieniędzy europejskich z praworządnością.

Rząd PiS wspólnie z rządem Węgier jako jedyne rządy w UE nie zgodziły się na powiązanie funduszów europejskich z praworządnością.

Zachowanie zarówno Węgier, jak i Polski nie zatrzyma krajów UE w wprowadzeniu nowego mechanizmu, jednak może storpedować wypłatę pieniędzy z nowego budżetu unijnego na lata 2021-2017 - zawarty w nim jest m.in. Fundusz Odbudowy mający pomóc krajom podnieść się po epidemii COVID 19.

Politycy PiS-u liczą na to, że w styczniu zmieni się prezydencja UE z niemieckiej na portugalską i kraje członkowskie odejdą od swojego pomysłu.

Szef niemieckiego MSZ komentując sprawę wiązania pieniędzy z prawem, jest przekonany, że uda się porozumieć z Polską i Węgrami;

- W grę wchodzi tak wiele pieniędzy, których tak wiele krajów UE potrzebuje i na które czeka, że nie tylko potrzebujemy rozwiązania ws. budżetu, ale potrzebujemy go szybko – skomentował Heiko Maas.

Komentarz Wałęsy

Ostro na temat zachowania polskiego rządu zabrał głos Lech Wałęsa. Były prezydent pisze na swoim Facebooku;

- Ja Lech Wałęsa oskarżam obecnych decydentów w Polsce o zdradę interesów Polski. Wykorzystali demagogię, populizm, kłamstwa i pomówienia w momencie wielkich i trudnych reform, takimi argumentami przekonali zmęczone masy wygrywając wybory. Ich decyzje doprowadziły do tragedii Smoleńskiej, ich decyzje skłóciły nas prawie z całym światem. Cały zwycięski dorobek Solidarności lat 80, uznanie i podziw świata roztrwonili. Ich metody, brak mądrych zdecydowanych bezkompromisowych działań oczyszczających w kościele "napuściły nas" na konflikt z Kościołem - krytykuje Wałęsa obóz zjednoczonej prawicy.

- Bardzo liczę na przyjaciół z Europy i Świata, że pomogą nam pozbyć się tych burzycieli ładu Europejskiego, demokratycznego opartego na wolnościowym demokratycznym trójpodziale władz. Europa, Unia Europejska musi być wreszcie zdecydowana i nie może pozwalać Polsce czy Węgrom na niszczenie Europejskiego dorobku - apeluje pierwszy przywódca "Solidarności".

            Popierasz WAŁĘSĘ - kciuk w górę!


+ 495
- 12

Polub Polityczek.pl