aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasprtyuky.png

Dominik Tarczyński gościł dzisiaj na antenie Polskiego Radia. Europoseł PiS-u komentował sprawę wiązania funduszów europejskich z zasadą praworządności.

Unia Europejska zapewne już od 1 stycznia wprowadzi nowe rozwiązanie polegające na uzależnieniu pieniędzy od przestrzegania prawa przez państwo członkowskie.

Przeciwni takiemu rozwiązaniu są Polska i Węgry, ale oba te państwa nie dadzą rady zatrzymać zmiany popieranej przez resztę krajów UE.

- Morawiecki z Orbanem tupnęli nóżkami i zawetowali budżet UE, bo przegrali głosowanie o powiązanie wypłaty środków z praworządnością. Co to oznacza? Pieniądze będą wypłacane z pominięciem rządu do ostatecznych beneficjentów przy brakach w "Rule of Law" (praworządności). O ile w ogóle jakieś pieniądze będą - komentuje europoseł Robert Biedroń.

- Tak się zastanawiam, czysto teoretycznie: czy wetowanie bardzo korzystnego dla Polski budżetu, który przyniósłby miliardy euro samorządom, firmom, rolnikom etc. tylko dlatego, że chce się uniknąć odpowiedzialności za łamanie praworządności, nie jest przestępstwem urzędniczym z 231 Kodeksu karnego? - odnosi się do zachowania rządzących mec. Michał Wawrykowicz z inicjatywy "Wolne sądy".

Komentarz Tarczyńskiego

Europoseł PiS-u pojawił się dzisiaj na antenie Polskiego Radia. Polityk bronił stanowiska rządu.

- Chodzi o duże pieniądze, ale nie są one aż tak duże, żeby sprzedać suwerenność Polski za nie. My, PiS, jesteśmy tym obozem, który nawiązuje do tradycji patriotycznych, który jest gotowy na poświęcenie i dla którego pieniądze nie są najważniejsze - powiedział europoseł.

- Polska nie jest umierającym narkomanem, który myśli o tym, aby przyjąć złoty strzał. Nie jesteśmy uzależnieni tylko i wyłącznie od jednorazowej wypłaty jednorazowej perspektywy. Polska, która trwa od tysiąca lat nie zaprzeda swojej suwerenności za jedną siedmioletnią płatność - dodawał Tarczyński.

Reakcje internautów:

"No właśnie, będziemy żarli patriotyczny owies z patriotycznych blaszanych misek".

"Dla was pieniądze nie są najważniejsze? Znaczy za darmo pan robi?".

"Tak, pieniądze nie są dla nich najważniejsze, najważniejsza jest absolutna i niepodzielna władza. Będąc u władzy robi się pieniądze".

"Jesteście współczesna Targowicą, podobieństwa są tak oczywiste, że tylko skończony nieuk tego nie dostrzega".

      Popierasz TARCZYŃSKIEGO - kciuk w góre!


+ 12
- 1073

Polub Polityczek.pl