uiOktkpTURBXy9hNTczNzA2OGFmOTdhNWI5NzIyMjA2NzI3NjYyZTliYy5wbmeRlQLNAwAAwsM.png

Sławomir Świerzyński gościł dzisiaj na antenie Polsatu. Muzyk odniósł się do pomocy udzielonej (obecnie wstrzymanej) artystom przez Ministerstwo Kultury.

Ministerstwo Kultury w związku z trwającą pandemią COVID 19 ogłosiło wsparcie dla firm z branży szeroko rozumianej kultury.

Decyzje ministerstwa; to, komu przyznali pieniądze i ile wzbudziło wielkie oburzenie opinii publicznej.

Beneficjentami zostali m.in. zespoły disco polo; Bayer Full czy "Weekend". Zespół Sławomira Świerzyńskiego miał otrzymać ponad pół miliona złotych (!!) - dokładnie 550 tys. zł.

Pieniądze po oburzeniu internautów zostały wstrzymane. - Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie - napisał w niedzielę na Twitterze minister kultury Piotr Gliński.

Dzisiaj Gliński na antenie radia Wnet mówił o trwających pracach nad wyjaśnieniem kontrowersyjnych kwot.

- Jeżeli chodzi o instytucje samorządowe i ten biznes sceno techniczny to być może nawet dzisiaj podejmiemy decyzje, że będziemy te wypłaty kontynuowali, a w przypadku innych firm działających w kulturze przyjrzymy się dokładnie, jak to wygląda - powiedział minister.

Komentarz Świerzyńskiego

Dziennikarz Janusz Schwertner (Onet) zacytował na Twitterze wypowiedź lidera zespołu Bayer Full odnoszącego się w Polsacie do sprawy pomocy dla artystów.

    Popierasz ŚWIERZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 14
- 1995

Polub Polityczek.pl