14491420706_ece3351c9b_c.jpg

Senator Marcin Bosacki zareagował na dzisiejszą konferencję ministra Zbigniewa Ziobro. Rządzący atakują Unię Europejską w związku z wiązaniem pieniędzy europejskich z praworządnością.

Państwa UE opowiedziały się dzisiaj - przy sprzeciwie Polski i Węgier - za rozporządzeniem mówiącym o powiązaniu pieniędzy europejskich z zasadą przestrzegania prawa przez państwo członkowskie.

Polska i Węgry zawetowały budżet z Funduszem Odbudowy (dot. pandemii COVID 19), a jednocześnie nie zablokowały powiązania funduszy z praworządnością.

- Ponoć Polska i Węgry zablokowały wieloletnie ramy finansowe UE oraz fundusz na odbudowę po pandemii. A powiązanie z praworządnością i tak będzie. Gieroje! Dużo gwiazdek ciśnie się na usta. Przepisy wiążące wszystkie unijne fundusze z przestrzeganiem zasad praworządności wejdą w życie 1 stycznia. Jeśli pan Ziobro i jego rząd mają z tym problem, mogą kierować się do wyjścia, czyli gdzieś na Wschód. Obywateli Polski i UE niech zostawią w spokoju. A taki miał pan Morawiecki budżet piękny, wynegocjowany, wielki i europejski. I przyszedł mu pan Ziobro i wszystko odwołał. Czy premier już podał się do dymisji? Pan Morawiecki w sierpniu porównywał weto do „strzelenia sobie w łeb”. Moje kondolencje. Szkoda, że odłamki ranią całą Polskę - komentuje zachowanie rządu PiS były premier Marek Belka.

Do dzisiejszej konferencji ministra Zbigniewa Ziobro odniósł się na Twitterze senator Marcin Bosacki. Polityk ostro reaguje na słowa ministra sprawiedliwości.

      Popierasz BOSACKIEGO - kciuk w górę!

+ 1995
- 9

Polub Polityczek.pl