49941440683_cfcafe33b4_c_1.jpg

Piotr Gliński pojawił się dzisiaj na antenie radia Wnet. Minister kultury odnosił się do afery związanej z pomocą państwową dla artystów w związku z epidemią koronawirusa.

Krytyka, jaka spadła na resort zdrowia - po opublikowaniu kwot, jakie otrzymają dani artyści - spowodowała że ministerstwo postanowiło się chwilowo zatrzymać z udzielaniem pomocy finansowej artystom/firmom kierowanym przez nich.

- Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie - ogłosił w niedzielę Gliński.

Minister goszcząc dzisiaj na antenie radia Wnet deklarował, że będzie się opowiadał za tym, żeby wielu instytucjom wypłacić pieniądze, które zostały pierwotnie wyliczone/ogłoszone, a najbardziej kontrowersyjnym decyzjom przyjrzeć się jeszcze raz.

- Jeżeli chodzi o instytucje samorządowe i ten biznes sceno techniczny to być może nawet dzisiaj podejmiemy decyzje, że będziemy te wypłaty kontynuowali, a w przypadku innych firm działających w kulturze przyjrzymy się dokładnie, jak to wygląda - powiedział minister.

Gliński mówił, że nie spodziewał się "takiej skali kontrowersji". - Nie przewidziałem, że to będzie wzbudzało takie kontrowersje w związku z tym, że to są znane nazwiska czy celebryci. Moją zasadą jako człowieka, który przywiązuje bardzo mocno wagę do kwestii uczciwości i sprawiedliwości zwłaszcza w życiu publicznym było, żeby dla wszystkich były zasady równe, natomiast faktycznie decyzje w tej chwili będą weryfikowane i być może będziemy musieli zmienić to podejście w związku z odbiorem społecznym - zapowiedział Gliński.

      Popierasz GLIŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 2
- 279

Polub Polityczek.pl