aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaitjijig.jpg

Zbigniew Ziobro spotkał się dzisiaj z mediami, aby mówić o planie Unii Europejskiej wiązania pieniędzy z praworządnością. Minister sprawiedliwości zachęcał polski rząd do weta.

- Dzisiaj jest ten moment, kiedy Polska może skorzystać z prawa weta. [...] Propozycja prezydencji niemieckiej, jest wymierzona w suwerenność w Polski. Tu nie chodzi o praworządność, lecz o instytucjonalne polityczne zniewolenie, radykalne ograniczenie suwerenności - mówił dzisiaj Ziobro.

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości - w jednej osobie - deklarował, że Polska broni praworządnoci Unii Europejskiej.

- Polska broni nie tylko swojego interesu, ale też broni praworządności UE, broni traktatów UE, broni godności wszystkich państw, które za tymi traktatami mają prawo zasłaniać się i wierzyć w to, że ta litera nie jest pusta. Jestem przekonany, że w tej kwestii wszyscy myślimy tak samo i to weto zostanie użyte. (... ) Weto to stanowisko największej partii koalicyjnej i to też stanowisko Solidarnej Polski - powiedział minister.

***

- Czy to nie jest tak, że tylko przestępcy mogą chcieć wetować zasadę praworządności? - pyta publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Czy to nie jest tak, że tylko przestępcy mogą chcieć wetować zasadę praworządności? - pyta publicysta Przemysław Szubartowicz.- Ziobro majaczy o polskiej suwerenności i deklaruje weto dla unijnego budżetu. Zapomniał jednak, że budżet zawetować mogą - ale sam mechanizm powiązania wypłaty funduszy z praworządnością będzie głosowany w Radzie UE przy większości kwalifikowanej. Po co więc ta cała szopka? - komentuje europoseł Robert Biedroń.

Na konferencję Ziobry zareagował na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

        Popierasz BUDKĘ - kciuk w górę!

+ 644
- 12

Polub Polityczek.pl