aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldfptylupljjj.png

Michał Wójcik na specjalnym nagraniu zwrócił się do klubowiczów "Gazety Polskiej". Wiceminister sprawiedliwości nawiązywał do sprawy wiązania funduszów europejskich z praworządnością.

Politycy zjednoczonej prawicy od dobrych kilku dni nie ustają w krytyce planu Unii Europejskiej dotyczącego uzależnienia pieniędzy europejskich od przestrzegania prawa przez państwo członkowskie.

Rządząca w Polsce większość nie chce zgodzić się na takie rozwiązanie i zapowiadania przeciwstawienie się temu rozwiązaniu w Brukseli.

Zdaniem byłego premiera Leszka Millera polski rząd nie jest w stanie zablokować zmian, które chcą wprowadzić państwa UE.

- Polski rząd nie może blokować przyjęcia rozporządzenia wiążącego pieniądze z praworządnością. W głosowaniu w Radzie UE obowiązuje większość kwalifikowana, a nie jednomyślność. Polska ewentualny sprzeciw przegra. W PE zostanie przyjęte z łatwością. Wejdzie w życie 1 stycznia - stwierdza Miller.

Politycy PiS-u starają się swoimi komentarzami przekonać jak największą grupę osób do tego, że UE chce zabrać nam suwerenność, ponieważ domaga się od polskiego rządu respektowania prawa.

Wiceminister Michał Wójcik w nagraniu skierowaniu do klubowiczów "Gazety Polskiej" stwierdził;

- To jeden z najważniejszych momentów w polskiej historii ostatnich 30 lat. O tego jak się zachowamy, tak sobie określimy przyszłość naszego narodu, naszego państwa. Jeżeli dzisiaj zdecydujemy się, żeby przyjąć warunki, które fundują nam inne państwa, żeby połączyć kwestie praworządności z kwestią dot. przekazywania środków unijnych, to będzie oznaczało, że w praktyce zostaniemy pozbawieni suwerenności.

- Polaków nikt nie powinien uczyć praworządności, demokracji. Nasi przodkowie przelali krew za to, żebyśmy byli suwerennym, niepodległym państwem. To inne państwa powinny wstydzić się często swojej przeszłości (...) Często te państwa, które stoją za tezą, że Polska nie jest krajem praworządnym, to są państwa, które same mają problem z praworzadnoscią -  powiedział wiceminister Michał Wójcik na nagraniu skierowanym do klubowiczów "Gazety Polskiej".

ODAweDYwMAimg_8511.jpg

             Popierasz WÓJCIKA - kciuk w górę!


+ 5
- 1304

Polub Polityczek.pl