aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakrtkgktogkgktoggg.jpg

Konrad Piasecki skomentował informacje o wsparciu Ministerstwa Kultury dla artystów. Wczoraj opinia publiczna dowiedziała się o wielkich kwotach, jakie mają powędrować na konta przedstawicieli kultury.

Nie cichną komentarze ws. wsparcia, jakie otrzymali artyści od resortu kultury. W wielu przypadkach słowo artysta należy brać w cudzysłów, na pomoc od państwa i to nie małą mogą bowiem liczyć m.in. zespoły disco polo.

- Czy nikt w obozie władzy nie zastanowił się jak to źle wygląda wizerunkowo? Nie ma pieniędzy dla personelu medycznego, nie ma pieniędzy na zaopatrzenie szpitali. Ale cyk - 2 mln dla Golców i kolejne setki tysięcy dla disco polo - krytykuje rządzących dziennikarka Karolina Opolska.

Na krytykę - w żartobliwy sposób - odpowiedział minister Piotr Gliński.

- Sz.P. Krytycy, przyznaję: znane nazwiska plus pieniądze to wizerunkowe seppuku. Nieważne, że chodzi o - długo oczekiwaną i postulowaną - pomoc dla TYSIĘCY zwykłych ludzi pracujących w kulturze (i ich rodzin), przyznaną wg takich samych dla wszystkich i przejrzystych reguł. W poniedziałek zgłoszę projekt ustawy zakazującej państwowego wsparcia dla znanych artystów i instytucji kultury. Przesuniemy te środki na wsparcie najbardziej aktywnych tweeterowiczow. Kultura na tym nie zyska, ale PR będzie OK ;) - oświadczył Gliński za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Żarty na bok, a problem dot. pomocy jest coraz bardziej widoczny. Glińskiemu postanowił odpowiedzieć Konrad Piasecki. Dziennikarz wzywa o wstrzymanie wypłat dla artystów.

- Sugerowałbym jednak, by w poniedziałek zaordynować wstrzymanie wypłat, szybko opracować lepszy algorytm i wypłacać pieniądze naprawdę potrzebującym - ocenia Piasecki.

      Popierasz PIASECKIEGO - kciuk w górę!

+ 594
- 5

Polub Polityczek.pl