hospital-1802680_640.jpg

Stowarzyszeni chirurgów zabrało głos po tym, jak rządzący przyznali wielkie pieniądze artystom w związku z epidemią COVID 19.

Artyści nie koncertują/występują i niektórzy z nich postanowili wystąpić do Ministerstwa Kultury o pomoc. Minister Piotr Gliński nie skąpił pieniędzy i setki tysięcy złotych powędruje na konta wybranych osób/firm.

Największym zaskoczeniem jest skala pomocy, jaką otrzymają zespoły disco polo tj. Bayer Full (550 tys. ) czy Weekend (520 tys.), ale inni muzycy także nie mogą narzekać.

- Pomysł, żeby dać Kamilowi Bednarkowi i Grzegorzowi Hyżemu po niemal pół miliona zł na przetrwanie czasu pandemii jest tak głupi, że aż nie mam wątpliwości, iż tak właśnie zrobiono. Kamil Bednarek uważa, że jest "atakowany", bo jest apolityczny. Nie, panie Kamilu. Ludzie są po prostu wkur..., że milioner na utrzymanie swojego biznesu dostał od nas wszystkich pół mln zł, podczas gdy pani wyrzucona ze sklepu dostała 6 tys. zł postojowego. O tym, że Kamil Bednarek dostał 500 tys. zł państwowej zapomogi, to już niemal każdy wie. Ale warto zwrócić uwagę na to, że jednoosobowa działalność gospodarcza menedżera pana Kamila otrzymała 664 500 zł. Zapewne pójdzie na wynagrodzenia pracowników - komentuje dziennikarz Patryk Słowik, "Dziennik Gazeta Prawna".

Artyści, którzy otrzymali wielką pomoc od państwa, są od wczoraj ostro krytykowani przez fanów na profilach społecznościowych. Internauci nie zostawiają suchej nitki na muzykach zgarniających za swoje koncerty dziesiątki tysięcy złotych a teraz wyciągających do państwa rękę o pomoc.

Komentarzem na temat udzielonej pomocy dla artystów podzieliło się na Twiterze Porozumienie Chirurgów.

        Popierasz chirurgów - kciuk w górę!

+ 648
- 2

Polub Polityczek.pl