z25952130AMPScreen-z-teledysku-Kazika--Twoj-bol-jest-lepszy-ni.jpg

Zespół Kult skomentował pomoc państwową, jaką otrzymają wybrani artyści w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Wczoraj pojawiła się informacja o tym, do kogo trafi pomoc Ministerstwa Kultury oraz ile pieniędzy powędruje na konta artystów.

Wielkie oburzenie wywołały setki tysięcy złotych, które trafią m.in. do zespołu Bayer Full, Weekend, a nie mało zgarną tacy muzycy jak Kamil Bednarek czy Grzegorz Hyży.

- Właściciel zamkniętego pensjonatu może liczyć od państwa na 5000 zł mikrodotacji, 2080 zł postojowego i zwolnienie z ZUS. I tyle. Artysta estradowy może tymczasem liczyć na to samo PLUS państwo odda mu POŁOWĘ tego, co mógłby zarobić. Nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć - komentuje decyzje ministerstwa Maciej Bąk, Radio Zet.

Na temat pomocy głos zabrał także zespół KULT, który o pomoc państwową nie wystąpił.

- My nie prosiliśmy, chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów, gdy zaczynaliśmy. Jednak od tych....( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy - deklaruje KULT.

Artyści oceniają, że pomoc bardziej się należy innym grupom zawodowym. - Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. Po drugie - rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Na zakończenie swojego oświadczenia KULT zachęca swoich fanów do wsparcia, ale innego niż to polegające na przelaniu czystej gotówki na konto.

- Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock. Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert, jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek.

             Popierasz KULT - kciuk w górę!


+ 995
- 10

Polub Polityczek.pl