aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaafrtigigtggg.jpg

Europoseł Radosław Sikorski odniósł się do niedawnych słów prezesa Prawa i Sprawiedliwoci Jarosława Kaczyńskiego na temat Unii Europejskiej.

Cała sprawa dotyczy funduszów europejskich, które państwa UE chcą powiązać z praworządnością. Działanie to jest bardzo nie na rękę polskiego rządu, jak i węgierskiego. Oba te państwa od lat są krytykowane za nie robienie sobie nic z przestrzegania zasad praworządnego państwa.

W rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Jarosław Kaczyński straszy UE, że polska zawetuje tzw. fundusz covidowy, jeżeli dojdzie do powiązania pieniędzy z praworządnością.

- (Polska - red. ) ma obecnie do czynienia z próbą odebrania nam suwerenności, nawet w sferze kultury. (...) Polska oczywiście była całkowicie podporządkowana Moskwie, ale pewna oddzielność jednak została zachowana. A dziś instytucje Unii Europejskiej, jej przeróżni urzędnicy, jacyś politycy, których Polacy nigdy nigdzie nie wybierali, żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba. Przecież żadnego innego uzasadnienia nie ma - powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości.

Na słowa te odpowiada na swoim kanale społecznościowym europoseł Radosław Sikorski.

- Chce odebrać przyszłość młodzieży w imię ideologicznych urojeń. Tego oszalałego ramola trzeba powstrzymać - krytykuje europoseł Koalicji Europejskiej Jarosława Kaczyńskiego.

      Popierasz SIKORSKIEGO - kciuk w górę!

+ 1793
- 11

Polub Polityczek.pl