aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadefrvtyggg.jpg

Wiceminister Janusz Kowalski (resort Aktywów Państwowych) skomentował dzisiejszą inaugurację ruchu "Wspólna Polska".

Rafał Trzaskowski ogłosił dzisiaj nowy ruch polityczny. Według danych przedstawionych przez prezydenta Warszawy ruch liczy już ok. 10 tys. członków.

Zasadniczym pytaniem przed powołaniem ruchu było czy będzie on konkurencją dla Koalicji Obywatelskiej. Odpowiedź brzmi; nie. Na tę chwilę, Trzaskowski deklaruje, że ruch nie ma ambicji dostania się do parlamentu.

- Tak wiele nas dzisiaj dzieli. Można odnieść wrażenie, że podzieliliśmy się na trwałe, ale ja wierzę, że są takie wartości, są takie idee, które są dla nas wspólne. Dzisiaj w obliczu epidemii jest czas na jednoczenie się wokół wspólnej sprawy, a rząd jak zwykle znalazł wrogów i dalej straszy i dalej szuka winnych - wyjaśniał Trzaskowski skąd nazwa "Wspólna Polska".

- Powołujemy ruch, który chce Polski, w której każdy ma takie same prawa i obowiązki, niezależnie od narodowości, wyznawanej religii, poglądów politycznych, pochodzenia czy orientacji seksualnej. Powołujemy ruch, który chce Polski, w której władza działa z myślą zarówno o mieszkańcach wsi, jak i mieszkańcach małych i dużych miast. Polski, w której media publiczne informują, edukują, kształcą i bawią, bez obłudy, kłamstwa i manipulacji. Powołujemy ruch, który chce Polski, w której miłość do ojczyzny i troska o polską kulturę i tradycję nie stoi w sprzeczności z szacunkiem wobec Unii Europejskiej. Powołujemy ruch, który chce Polski, w której politycy skupiają na rozwiązywaniu konkretnych problemów: służby zdrowia, nierówności w edukacji oraz jakości kształcenia, walki o każde miejsce pracy, czy podjęcia wyzwań wynikających z katastrofy klimatycznej - mówił prezydent Warszawy.

Do dzisiejszej aktywności Trzaskowskiego odniósł się w sieci wiceminister Janusz Kowalski. Polityk krytykuje szefa warszawskiego ratusza.

"Intelektualna pustka" - pisze Kowalski.

Na słowa Kowalskiego odpowiedzieli internauci;

"Covid ci zniszczył ostatnią szarą komórkę?".

"Jak zdrowie panie Januszu? O fizyczne pytam, bo o psychiczne nie ma co".

"Intelektualna pustka napisała o intelektualnej pustce. Autobiografia?".

"Janusz... ludzie się z ciebie śmieją! Ja wiem, że chciałeś inaczej- żeby szanowali, bali się, ale... no ... nie wyszło. Jesteś pośmiewiskiem. Czy mi ciebie szkoda? Nie (śmiech)".

"Oj, niedobrze z tobą, Dzbanusz! A ostrzegali fachowcy, że z covidem żartów nie ma...".

      Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!


+ 6
- 803

Polub Polityczek.pl