aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdofrtgggggg.jpg

Europosłanka Beata Mazurek (PiS) wypowiedziała się na temat Szymona Hołowni.

Hołownia wstawił się wczoraj za przebywającym w szpitalu Romanem Giertychem. Prawnik po tym, jak zasłabł w swoim domu w czasie obecności funkcjonariuszy CBA - trafił nieprzytomny do szpitala, a już następnego dnia pojawił się u niego prokurator.

Zdaniem prokuratury Giertych udaje brak świadomości, ponieważ nie chce współpracować z prokuraturą.

- Prokuratura Regionalna w Poznaniu rozpoczęła czynności procesowe z udziałem Romana G. po uzyskaniu zgody zespołu biegłych lekarzy – specjalistów w dziedzinie kardiologii, neurologii i medycyny sądowej. Zgodnie uznali, że stan zdrowia zatrzymanego pozwala na jego przesłuchanie i postawienie zarzutów. Powyższa zgoda była poprzedzona pełną diagnostyką lekarską, w której Roman G. aktywnie uczestniczył nie tylko wykonując polecenia lekarskie, ale również odpowiadając na zadawane pytania. W odniesieniu do informacji medialnych dotyczących braku świadomości podczas prowadzonych czynności procesowych należy podkreślić, że Roman G. w dniu dzisiejszym rozmawiał ze swoimi dwoma pełnomocnikami, a także lekarzami i funkcjonariuszami CBA. Jego zachowanie zmieniło się, kiedy uzyskał informację, że w opinii biegłych lekarzy nie ma żadnych przeszkód, by wykonać czynności z jego udziałem. Wtedy, w ocenie prowadzących czynności procesowe, Roman G. rozpoczął symulowanie braku świadomości - zakomunikowała prokuratura.

- Z prokuratorskiej praktyki wynika, że czasami tak zachowują się osoby podejrzane, próbujące w ten sposób, uniknąć wykonania czynności procesowych z ich udziałem - dodają śledczy z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

U Giertycha wczoraj pojawiła się zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich dr Hanna Machińska. - Mnie nie poznał, chociaż przedtem bardzo dobrze się znaliśmy. Na chwilę przypomniał sobie moje nazwisko, ale potem znowu zasnął. Powiedział mi wtedy, że nie wie, co się stało. Poszedłem w towarzystwie funkcjonariusza CBA do łazienki. Ten funkcjonariusz coś zrobił, straciłem przytomność, a potem obudziłem się w szpitalu - relacjonowała Machińska dodając, że Giertych nie rozumie stawianych mu zarzutów w obecnym stanie fizycznym.

Szymon Hołownia odniósł się do działań prokuratury w szpitalu.

- Państwo odczytujące zarzuty człowiekowi bez kontaktu, w ciężkim stanie (co potwierdza zastępczyni RPO) - straciło już wszystkie hamulce - stwierdził Hołownia.

Na słowa polityka odpowiedziała na Twitterze Beata Mazurek (PiS). Zdaniem europosłanki Hołownia ośmiesza się.

        Popierasz MAZUREK - kciuk w górę!

+ 17
- 1530

Polub Polityczek.pl