30723260093_2b661fb10f_c.jpg

Antoni Macierewicz pojawił się na antenie telewizji "Trwam" ze swoim cotygodniowym felietonem "Głos Polski". Polityk odnosił się do wydarzeń w Unii Europejskiej.

Unia Europejska planuje powiązać fundusze europejskie z zasadami praworządności. Z wiadomych przyczyn nie podoba się to politykom PiS, którzy odgrażają się, że jeżeli do tego dojdzie, to Polska zawetuje tzw. koronafundusz.

W ostatnich dniach do sprawy odniósł się wicepremier Jarosław Kaczyński;

- Jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to my będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski. Weto. Non possumus. I tak będziemy działać wobec każdego, kto będzie stosował wobec nas jakieś wymuszenia - powiedział Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

W takim samym tonie głos zabrał na antenie toruńskiej telewizji Trwam poseł Antoni Macierewicz. Polityk deklaruje, że polscy urzędnicy, politycy, którzy popierają UE, a nie polski rząd, powinni być ścigani.

- Przedstawiciel narodu polskiego, poseł, czy inny urzędnik państwowy, który mówi, że dla niego ważniejsze jest inne państwo, dla niego ważniejsza jest UE, popełnia zdradę i powinien być ścigany zgodnie z kodeksem karnym mówiącym, że zdrada dyplomatyczna jest przestępstwem karnym w Polsce - stwierdził Macierewicz.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldfpkkfffff.png

      Popierasz MACIEREWICZA - kciuk w górę!


+ 4
- 738

Polub Polityczek.pl