aaaafrgijgjgt.jpg

Poseł Adam Szłapka (Koalicja Obywatelska) poinformował dzisiaj o wygranej sprawie w sądzie przeciwko Telewizji Publicznej.

Prezes TVP nie chciał ujawnić zarobków pracowników TVP. Zachowanie to nie spodobało się szefowi Nowoczesnej Adamowi Szłapce, który postanowił zwrócić się do sądu.

- Jakie są wynagrodzenia czołowych prezenterów TVP: Samuela Pereiry, Michała Rachonia, Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka? Tych wszystkich, których wysłuchujemy codziennie w „Wiadomościach” oraz w takich programach publicystycznych jak „Woronicza 17”, „Minęła 8”, „Minęła 20” i inne - pytał swego czasu Szłapka.

Polityk ostrzegał Jacka Kurskiego, że jeżeli nie ujawni informacji, to sprawa trafi do sądu.

- Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie dostaniemy rzetelnej odpowiedzi od prezesa Kurskiego, to skierujemy sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. A przypomnę, że już raz wniosek o udostępnienie informacji publicznej wysłałem na Nowogrodzką i PiS ze mną przegrał. Radzę prezesowi Kurskiemu, by w terminie na ten wniosek odpisał - dodawał szef N. na początku roku.

Odpowiedź ze strony prezesa TVP nie przyszła, a zarobki pracowników mediów publicznych nie zostały ujawnione. Sprawa trafiła do sądu, tak jak zapowiedział Szłapka.

Dzisiaj poseł informuje o zwycięstwie w sądzie. Telewizja Publiczna została zobowiązana przez sąd do upublicznienia danych, których domagał się parlamentarzysta.

         Popierasz SZŁAPKĘ - kciuk w górę!

+ 688
- 4

Polub Polityczek.pl