aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadlfpglhyhhhhh.png

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odniosła się do zatrzymania prawnika Romana Giertycha przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Roman Giertych przebywa w szpitalu po tym, jak wczoraj zasłabł w czasie przeszukania CBA w swoim domu. Sprawa zatrzymania Giertycha oraz biznesmena Romana Krauze dotyczy wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej.

- Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel - zaapelował Giertych za pośrednictwem social mediów (wpis umieścił współpracownik prawnika).

Portal TVP Info poinformował dzisiaj rano o stanie zdrowia Giertycha - mogliśmy przeczytać, że prawnik zjadł już śniadanie.

Córka Giertycha nie potwierdza dobrych informacji o stanie zdrowia swojego taty.

- Dzień dzisiejszy zaczynam bez informacji o stanie zdrowia taty, natomiast chciałabym przywołać jego słowa jeszcze z wczorajszego przeszukania; Oni są gorsi niż komuniści, bo komuniści przynajmniej się nie kryli z tym, że zamykają kogoś za politykę. Dla wszystkich było jasne, że ktoś jest więźniem politycznym. Teraz szukają tylko czegoś, jakiegoś wymyślonego zarzutu, żeby kogoś zamknąć i zgnoić - oświadczyła Maria Giertych.

Do sprawy zatrzymania prawnika odniosła się na swoim profilu społecznościowym Aleksandra Dulkiewicz. Prezydent Gdańska pyta, kiedy zatrzymania przedstawicieli obozu rządzącego w związku ze zmarnotrawieniem milionów złotych za nieodbyte wybory prezydenckie w maju.

       Popierasz DULKIEWICZ - kciuk w górę!

+ 1054
- 10

Polub Polityczek.pl