du4ukqdsyipjjphjptpi4995v1g43ukq.jpg

Muzyk Zbigniew Hołdys skomentował dzisiejsze zatrzymanie przez CBA Romana Giertycha.

Giertych oraz biznesmen Roman Krauze zostali dzisiaj zatrzymani przez Centralne Biurko Antykorupcyjne. Sprawa dotyczy wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej.

Prawnik został dzisiaj zatrzymany przed warszawskim sądem, a następnie funkcjonariusze CBA udali się wraz z nim do jego domu, aby dokonać przeszukania.

Po kilku godzinach przeszukania Giertych po wyjściu z łazienki zemdlał - wezwano karetkę i przetransportowano go najbliższego szpitala powiatowego.

- Tata trafił do szpitala po tym, jak zemdlał w obecności funkcjonariusza CBA w łazience. Wcześniej czuł się dobrze i mówił, że po jego odpowiedzi „nie” na pytanie funkcjonariuszy o to, czy ma myśli samobójcze wybuchli oni śmiechem. Nie chcę myśleć co się stało - zakomunikowała Maria Giertych, córka Romana.

Nie ustają komentarze o politycznym zleceniu na Giertycha. Nie od dzisiaj wiadomo, że prawnik nie należy do zwolenników obecnego obozu politycznego.

- Jeśli zatrzymuje się adwokata i przejmuje się jego dokumenty, to powinien być o tym poinformowany samorząd adwokacki. A funkcjonariusze zażądali tajnych dokumentów przed pojawieniem się przedstawicieli samorządu. Jest to nadużycie prawa - komentuje całą sprawę mec. Jacek Dubois.

Do zatrzymania Giertycha odniósł się także na profilu społecznościowym Zbigniew Hołdys. Muzyk w ostrych słowach wypowiada się na temat rządzących. - Polityczne bandziory... - zaczyna swój wpis artysta.

- Ilu ludzi musi zginąć przez PiS, zostać zaszczutych i niesłusznie oskarżonych, by naród nie mógł już więcej spojrzeć w lustro? Hej, wyznawcy PiS-u, czy teraz już wiecie, dlaczego komuniści rządzili tyle lat? Bo tacy jak Wy wówczas też milczeli. Gdyby opozycja miała lidera, a lider miał twardy charakter, powinien dziś powiedzieć, zawołać "IDZIECIE ŚLADAMI KISZCZAKA!". Nie czekać z położonymi uszami, aż za rok ktoś coś umorzy, uniewinni, puści w zapomnienie. To jest władza gangsterska, niszczy ludzi, kradnie - i nic?! - dodaje Hołdys.
        Popierasz HOŁDYSA - kciuk w górę!

+ 1034
- 14

Polub Polityczek.pl