49056367382_15ee056f10_c.jpg

Senator Marcin Bosacki zareagował w mediach społecznościowych na dzisiejszą informację o zatrzymaniu prawnika Romana Giertycha. Polityk Platformy Obywatelskiej snuje plany o tym, co będzie po rządach PiS.

Zatrzymanie Giertycha przez CBA zaskoczyło wiele osób. Debata publiczna skupiła się bowiem na zatrzymaniu mecenasa, a nie na sprawach związanych z pogarszającą się sytuacją związaną z COVID 19.

Zdaniem rodziny Giertycha, zatrzymanie prawnika jest zemstą formacji rządzącej. - Zatrzymano go przed budynkiem sądu i przewieziono do domu. Sprawa ma charakter zemsty - mówiła Wirtualnej Polsce córka Romana Giertycha - Maria.

- Roman Giertych nie wie, o co chodzi. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest profesjonalnym adwokatem. To sytuacja kuriozalna, niespotykana w żadnym państwie prawa, żeby adwokat został zatrzymany przez CBA pod nie wiadomo jakimi zarzutami - dodawała na antenie TVN24 Barbara Giertych, żona prawnika.

W takim samym tonie wypowiadają się politycy opozycji, którzy są przekonani, że PiS mści się na Giertychu za jego aktywność antyrządową.

- Trwa przykrywanie zaniedbań jesiennej pandemii. Ma dość dramatyczny przebieg. Handlarz bronią od pół roku nie oddaje 70 milionów, a Ministerstwo Zdrowia nie skierowało do dziś sprawy do CBA, prokuratury i sądu! Serio myślicie, że zapomnimy o tych 1041 respiratorach, które nie dotarły? - komentuje całą sprawę poseł Michał Szczerba (PO).

Senator Marcin Bosacki idzie o krok dalej i zapowiada, że Giertych w przyszłym rządzie będzie prokuratorem generalnym.

Słowa polityka skrytykowali przedstawiciele sejmowej Lewicy. - To bez nas, wobec tego. My w układ, w którym będzie ktoś taki, jak Roman Giertych, nie wejdziemy. Tak, wiemy, będziecie sobie rządzić z Konfederacją - napisała posłanka Anna Maria Żukowska.

- Broń nas Panie Boże przed takim scenariuszem... - zareagował poseł Krzysztof Śmiszek.

      Popierasz BOSACKIEGO - kciuk w górę!


+ 1198
- 16

Polub Polityczek.pl