OTYwL3VfMS9jY19kMmM3NS9wLzIwMTkvMDgvMDUvODM5LzQ4MC9jMzRmYTVkMTI4NWU0NzRiYTVkMmJhODI5YTk1MTQxMS5wbmc.png

Dziennikarze zareagowali na dzisiejszą informację o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy CBA Romana Giertycha.

Kiedy wydawało się, że głównym tematem w mediach będzie dzisiaj nowy rekord zachorowań na COVID 19... pojawiła się informacja o zatrzymaniu Romana Giertycha.

Informację w sieci umieściła córka Giertycha - Maria; - W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu - napisała na Twitterze.

Następnie pojawiło się oświadczenie samego Romana Giertycha, którego zdaniem zatrzymano go, aby przykryć katastrofę związaną z epidemią.

- Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel - napisał w social mediach współpracownik Giertycha.

Dziennikarze nie mają wątpliwości, że sprawa ma charakter polityczny i głównym jej zdaniem jest przykrycie fatalnej sytuacji w służbie zdrowia.

- Na 8 tys. zakażeń wyceniła władza zatrzymanie Romana Giertycha - komentuje Janusz Schwertner, onet.pl.

- Mecenas Roman Giertych miał przedstawić jutro w czasie posiedzenia dot. aresztowania Leszka Czarneckiego dowody na interwencję w tej sprawie polityków PiS - donosi Mariusz Gierszewski, Wirtualna Polska.

Do sprawy odniósł się na swoim Twitterze Tomasz Lis.

- To imponujące, że w trudnej sytuacji bardzo młoda córka Romana Giertycha zachowuje się jak dorosła osoba i pomaga ojcu. Czasy fundują teraz ludziom często nieoczekiwane próby. Gdy w czasie kryzysu, który władzę ewidentnie przerasta, zatrzymuje ona mecenasa, który reprezentował znienawidzonego przez nią premiera i reprezentuje biznesmena, któremu ta władza chciała ukraść bank, przytomny obywatel musi być bardzo zaniepokojony - dodaje naczelny "Newsweeka".
         Popierasz LISA - kciuk w górę!

+ 688
- 12

Polub Polityczek.pl