aaaaaaaaaaaaaaaaaaadfgtrfgtg.jpg

Prorządowy portal wpolityce.pl informuje o nowym pomyśle rządzących. Wszystko w kontekście trwającej pandemii COVID 19.

Resort zdrowia poinformował dzisiaj o kolejnym rekordzie nowych zakażeń COVID 19. Ostatniej doby pozytywny wynik testu otrzymało 6526 osób, a zmarło niestety 116 chorych.

- Dystans, dezynfekcja i maseczki - to najlepszy sposób, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Od dyscypliny nas wszystkich zależy, jak sytuacja się rozwinie. Robimy to nie tylko dla siebie, ale również dla naszych bliskich - skomentował w rozmowie z portalem "Do Rzeczy" wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Były minister zdrowia pojawił się także na antenie Polskiego Radia gdzie skarżył się na obecną sytuację związaną z personelem medycznym. - Zaczyna być jakiś problem z personelem, absencja chorobowa się zwiększa albo nawet mamy do czynienia z wypowiedzeniami. To jest po prostu fakt, nie ma co się oszukiwać. Z jednej strony możemy rozumieć lęki, obawy, z drugiej strony też trzeba powiedzieć, że państwo to nie tylko decydenci, ale także ci, którzy bezpośrednio muszą wykonywać te zadania, które wynikają z ich kompetencji zawodowych. (...) Jest bardzo źle - dodawał Radziwiłł.

Tymczasem władza wydaje się, że nie ma dalszego planu działania związanego z pandemią. Premier jest na kwarantannie, prezydent na Twitterze, a Jarosław Kaczyński prawdopodobnie bawi się z kotem.

Prorządowy portal wpolityce.pl poinformował o najnowszym planie rządzących mającym pobudzić patriotyzm wśród Polaków, m.in. przed każdą szkołą ma pojawić się maszt z flagą biało-czerwoną.

Reakcje internautów:

"Czy te maszty wzmacniają także odporność organizmu? Bo bardziej bym potrzebował niż ten wasz fałszywy patriotyzm".

"Patriotyzm to nie lekarstwo na covid. Coś kumacie? Czy Polacy mają patriotycznie umierać z widokiem na maszty z biało-czerwoną? Patriotyzm to przede wszystkim dbałość o naród, o jego zdrowie i rozwój gospodarki. Historia to histeria rządzących, którzy się zagubili".

"6526 nowych zakażeń, 116 zgonów - to jest news. I tym się ma pan premier Morawiecki zająć. Jako jego pracodawca mówię, że w tej chwili mam gdzieś więcej lekcji historii i maszty flagowe".

"Jesteście nienormalni. Testy, nie maszty!".

            Popierasz PiS - kciuk w górę!


+ 8
- 803

Polub Polityczek.pl