n1386314224.jpg

Dzień edukacji narodowej obchodzony jest dzisiaj w Polsce. Z tej okazji para prezydencka złożyła życzenia pracownikom oświaty.

Nauczyciele borykają się w ostatnim czasie z wieloma trudnościami w związku z pandemią koronawirusa. Niestety w większości muszą liczyć sami na siebie, ponieważ, gdyby mieli liczyć na pomoc ze strony państwa, to pewnie do dzisiaj nie odbyliby ani godziny zajęć online z uczniami.

Dzień edukacji narodowej to dobry czas, aby przypomnieć o kluczowej roli nauczycieli w wychowywaniu przyszłych pokoleń Polek i Polaków, oraz kolejny raz zaznaczyć, że praca ta nie jest należycie wynagradzana finansowo.

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą umieścili dzisiaj w sieci życzenia z okazji dnia edukacji. Para prezydencka zauważa trudny okres, z jakim się mierzą nauczyciele za sprawą COVID 19.

Pełna treść życzeń;

"Szanowni Państwo Nauczyciele i Wychowawcy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty, którzy na co dzień dbają o edukację i wychowanie młodego pokolenia Polaków.

Dziękujemy za trud i zaangażowanie, z jakim wykonują Państwo swoją pracę. To Państwo przekazują młodym ludziom wiedzę niezbędną do zrozumienia współczesnego świata i kształcą umiejętności, które staną się podstawą ich życiowych sukcesów i źródłem samorealizacji. Uczą Państwo wzajemnego szacunku i nawiązywania koleżeńskich relacji oraz towarzyszą swoim wychowankom w ich pierwszych społecznych działaniach. Jest to wielka odpowiedzialność i zadanie, któremu nauczyciele stawiają czoła każdego dnia.

W tym roku musieli Państwo zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją. Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie szkół i wprowadzenie zdalnego nauczania. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja ta była i nadal jest ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej dziękujemy za Państwa determinację, dzięki której w całej Polsce możliwe było przeprowadzenie matury i egzaminu ósmoklasisty. Dziękujemy za poświęcony dodatkowo czas, za sprawne dostosowanie się do nowych okoliczności, za wysiłek włożony w prowadzenie lekcji przez Internet.

Chcemy też podziękować tym z Państwa, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomagają Państwo w pokonywaniu trudności, przełamywaniu barier i ułatwiają dostęp do uczestnictwa w życiu społeczeństwa.

Dziękujemy także nauczycielom szkół polskich poza granicami kraju za to, że ucząc polskiego języka, historii i kultury, podtrzymują więź z Ojczyzną i przekazują kolejnym pokoleniom patriotyczne wartości oraz świadomość własnych korzeni.

Gratulujemy Państwu awansów zawodowych, nagród, wyróżnień, odznaczeń, a zwłaszcza dokonań edukacyjnych, które dobitnie wyrażają się w sukcesach Państwa uczniów i wychowanków. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom życzymy dużo sił i wytrwałości w trudnej, ale jakże ważnej i szczytnej pracy. Niech wdzięczność młodych Polaków i ich rodziców będzie dla Państwa najwyższą nagrodą i źródłem wielkiej satysfakcji. Pozdrawiamy również Państwa rodziny i bliskich. Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym".

Reakcje internautów:

"Przy takiej ekipie, potrzeba im sił i wytrwałości".

"Hipokryzja i obłuda!!".

"Adrianowi Dydlefowi, który się tyle uczy, cały czas uczy, życzę, żeby się w końcu nauczył".

"Z całą pewnością nauczyciele są wam niezwykle wdzięczni... szczególnie za wsparcie podczas protestu o godne płace - opos i jego Hogata niezmiernie się wtedy zaangażowali w sprawę...".

"Jeżeli zatwierdzi pan Czarnka na ministra, to te życzenia można sobie będzie wsadzić tam, gdzie "oni mogą panu majstrowi skoczyć".

         Popierasz DUDÓW - kciuk w górę!


+ 3
- 587

Polub Polityczek.pl