EkNhMhHWAAA_QcO.jpg

Dzisiaj odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawickiego z przedstawicielami sejmowej opozycji. Spotkanie dotyczyło pandemii COVID 19.

Morawiecki zaprosił w ubiegłym tygodniu polityków opozycji do dyskusji na temat dalszych działań związanych z epidemią. Opozycja zjawiła się na łączach internetowych, aby dyskutować z obozem rządzącym.

- Chcemy podkreślić, że dla nas bardzo istotny jest dialog. Mam nadzieję, że będziemy lepiej współpracować - mówił członek rządu Michał Dworczyk o spotkaniu online premiera z przedstawicieli resortów oraz reprezentantami klubów i kół parlamentarnych.

Szef klubu Platformy Obywatelskie Cezary Tomczyk w czasie spotkania zapytał wiceministra zdrowia o szczepionki na grupę, których nie można dostać w aptekach - ewentualnie można zapisać się na długą listę osób oczekujących.

- „Przecież w Polsce nie ma epidemii grypy” - miał usłyszeć Tomczyk z ust wiceministra w rządzie PiS.

- Premier Morawiecki dziś na spotkaniu powiedział jasno, że wysoko ceni Ministra Szumowskiego i przeprowadzane przez niego zakupy. Aha. Respiratory od handlarza bronią, brak szczepionek, 22 tys. testów na dobę - dziwi się Tomczyk zachowaniu premiera.
***

Reakcje internautów na słowa wiceministra;

"W PiS-ie jest epidemia posiadania Polaków w nosie, robienia interesów ja koronawirusie. No i oczywiście nepotyzmu, homofobii...".

"Rząd musi być zdrowy i musi żyć, a cała reszta nie jest im potrzebna, bo po co?".

"Szczepią swoją rodzinę, znajomych. A ja dla syna po przeszczepie nie mogę kupić :(".

"To będziemy szczepić chorych, jak będzie epidemia?".

            Popierasz PiS - kciuk w górę!


+ 1
- 287

Polub Polityczek.pl