37616523101_f9754e3889_c.jpg

Donald Tusk odniósł się na swoim profilu społecznościowym do ostatnich słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Kaczyński krytykował w rozmowie z GPC Unię Europejską; sprawa dotyczy kwestii dot. praworządności. Europejscy politycy chcą powiązania funduszy europejskich z praworządnością.

Nie jest tajemnicą, że stracą na tym; Polska, jak i Węgry, które od lat nie robią sobie nic z opinii europejskich instytucji w kwestii przestrzegania prawa przez władze w obu tych krajach.

- Dziś instytucje Unii Europejskiej, jej przeróżni urzędnicy, jacyś politycy, których Polacy nigdy nigdzie nie wybierali, żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba. Przecież żadnego innego uzasadnienia nie ma - stwierdził Kaczyński.

Jak dodał lider zjednoczonej prawicy Polska "nie da się terroryzować pieniędzmi" i zawetuje tzw. fundusz odbudowy, jeżeli będą dalsze naciski w kwestii wiązania pieniędzy z praworządnością.

Na te słowa Kaczyńskiego odpowiedział dzisiaj na Twitterze Donald Tusk. - Jest gotowy zablokować unijną pomoc dla Polski, byleby móc dalej bezkarnie gwałcić praworządność - pisze były premier o Kaczyńskim.

- On uważa, że praworządność jest niezgodna z polską kulturą. Z jego mentalnością na pewno jest niezgodna - dodaje do słów Tuska dziennikarz Tomasz Lis.
           Popierasz TUSKA - kciuk w górę!

+ 575
- 5

Polub Polityczek.pl