aaaaaaaaaaaskdftggt.jpg

Janusz Korwin-Mikke kolejny raz szokuje. Polityk wypowiedział się na temat zwierząt na antenie telewizji publicznej. Według posła Konfederacji ... zwierzęta nie mają praw.

Od kilku tygodni odbywa się w przestrzeni publicznej dyskusja na temat zwierząt. Wszystko za sprawą ustawy "5 dla zwierząt" Prawa i Sprawiedliwości. Rządzący pierwotnie chcieli ograniczyć swoją ustawą ubój rytualny oraz zakazać hodowli zwierząt futerkowych. Obecnie ustawa jest w Senacie i obóz władzy powoli się wycofuje z kontrowersyjnych zapisów uderzających w branżę rolniczą.

- Po pierwsze proponujemy zmiany w ustawie o ochronie zwierząt, zostanie przede wszystkim powołana, osobną ustawą, jeśli trzeba będzie, bardzo szybko, w bardzo krótkim czasie, Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt (...) Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt będzie miała jako jedyna prawo do weryfikowania sposobu chowu, hodowli zwierząt, traktowania zwierząt - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przepisy ws. uboju drobiu nie zostaną zmienione, a rolnicy, których biznesy ucierpią wskutek przymusowej rezygnacji z hodowli zwierząt futerkowych, otrzymają odszkodowania.

- (Rolnicy -red. ), którzy nie zdołają przestawić się na inny rodzaj produkcji, w szczególności dotyczy to hodowców zwierząt futerkowych. Będziemy od stycznia 2022 roku wypracowywać odpowiednie mechanizm, również odszkodowawczy tak, żeby można było uwzględnić jakie korzyści i zyski płynęły z poszczególnych rodzajów hodowli - zapewniał Morawiecki.

Na temat zwierząt głos zabrał na antenie TVP INFO poseł Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja). Polityk przekonywał widzów, że zwierzęta nie mają praw - mają je tylko ludzie.

        Popierasz KORWINA - kciuk w górę!

+ 33
- 492

Polub Polityczek.pl