53637297_615591242223541_6607538804789663263_n_2.jpg

Dziennikarz Kamil Durczok wypowiedział się na temat decyzji nielegalnej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego ws. sędzi Beaty Morawiec.

Prokuratura postawiła Morawiec zarzut przyjęcia wynagrodzenie za pracę na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie, której nie wykonała. Izba Dyscyplinarna postanowiła zabrać sędzi immunitet, aby ta mogła zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

- Izba Dyscyplinarna, przy udziale prokuratora i Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, orzekł o uchyleniu immunitetu Beacie M., sędzi Sądu Okręgowego w Krakowie, a także o zawieszeniu jej w czynnościach służbowych na czas postępowania i obniżeniu jej wynagrodzenia - oświadczył Przemysław Radzik, Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

Według wielu komentatorów sprawa sędzi Morawiec ma charakter polityczny i jest kolejnym krokiem rządzących do napiętnowania niepokornych sędziów.

- Zbigniew Ziobro odwołał mnie cztery dni przed rozprawą ws. śmierci swojego ojca. Na moje miejsce powołał swoją koleżankę z ministerstwa. Proszę samemu wyciągnąć wnioski - mówiła sędzia Morawiec w rozmowie z Onetem w 2018 r.

- Immunitet służy przede wszystkim obywatelom. Daje im gwarancje, że staną przed niezależnym sądem i niezwisłymi sędziami, którzy nie będą podlegali kaprysom i naciskom władzy. W kraju, w którym o uchyleniu immunitetu sędziego decyduje nie-sąd nikt z nas nie może czuć się bezpiecznie - komentuje sprawę adwokat Sylwia Gregorczyk Abram.

Europoseł Andrzej Halicki ostrzega aparat władzy, że zostanie rozliczony za swoje działanie. - Pseudowybrani sędziowie, pseudo-wyroki, pseudo-izby. Pseudo- prawo i pseudo- sprawiedliwość. PiS przeminie, nic ich nie uchroni, by zostać sprawiedliwe osądzonymi za niszczenie Polski - zapowiada Halicki.

Głos na temat wczorajszego orzeczenia ID zabrał na Twitterze Kamil Durczok.

- Ofiarą wirusa pada właśnie wymiar sprawiedliwości. Jeśli sędzia Beata Morawiec stanie przed sądem powszechnym, bo zażyczył sobie tego Zbigniew Ziobro, to mamy już komunistyczną dyktaturę - pisze dziennikarz.

       Popierasz DURCZOKA - kciuk w górę!

+ 340
- 4

Polub Polityczek.pl