2837417dc5a747281682361d19e6.jpeg

Wicepremier Jacek Sasin gościł dzisiaj na antenie Polskiego Radia. Polityk zaatakował lekarzy i personel medyczny w związku z pandemią COVID 19.

Sasin został zapytany przesz prowadzącego rozmowę Piotra Goćka o przygotowanie Polski do pandemii. - Cały czas zarzuty opozycji, że rząd zmarnował lato, zamiast przygotowywać się do tego, co jesienią, to zajmował się sam sobą i swoją rekonstrukcją - mówił dzennikarz.

Polityk PiS-u odpoierał zarzuty dekalrując, że Polska jest przygotowana do pandemii, ale jest problem z ... częścią środowiska medycznego.

- Mamy dzisiaj odpowiednią ilość łóżek szpitalnych, odpowiednią ilość respiratorów, mamy zabezpieczone te środki medyczne niezbędne dzisiaj do tego, żeby z pandemią walczyć. To jest zupełnie inna sytuacja niż była wiosną i w żadnym wypadku nie można mówić, że ten czas został zmarnowany - przekonywał Sasin. 

Wicepremier dodał jednak gdzie tkwi problem...

- Natomiast oczywiście występują problemy, tym problemem, chociażby jest w tej chwili zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. No, niestety, występuje taki problem, jak brak woli części środowiska lekarskiego, chcę to wyraźnie powiedzieć, części, bo oczywiście bardzo wielu lekarzy i bardzo wiele pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce, czy to ze strachu przed epidemią, naturalny, jak rozumiem, ludzki strach, ale on w środowisku lekarskim nie powinien występować - ganił Sasin środowisko medyczne na antenie Polskiego Radia.

Sasinowi zdążył już odpowiedzieć Michał Bulsa, członek Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.

- Jedyne co ja widzę to chęć ostatnio to rzucanie kłód pod nogi lekarzy. To kpina - stwierdził Bulsa.

- Sasin powątpiewa w zaangażowanie części personelu medycznego w walkę z koronawirusem. Dodatkowo Ziobro szykuje system odpowiedzialności za błędy medyczne. Dorn, gdy był w PiS, chciał brać lekarzy w kamasze, ale później żałował. Czy Sasin też będzie kiedyś żałował, że się zhańbił? - wypowiada się publicysta Przemysław Szubartowicz.

          Popierasz SASINA - kciuk w górę!


+ 7
- 1128

Polub Polityczek.pl