aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdeftjfrfrfrfrff.jpg

Minister bez teki w rządzie Mateusza Morawieckiego - Michał Dworczyk, gościł dzisiaj na antenie radia TOK FM.

Członek rządu był pytany o zachowanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w czasie wczorajszej uroczystości "Wielki Projekt Polska".

Na imprezie środowisk prawicowych Kaczyński wręczył nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego. Wyróżnienie otrzymał publicysta Bronisław Wildstein.

- Bronisław Wildstein to człowiek niezwykły i bardzo cieszę się, że otrzymał dziś nagrodę imienia mojego świętej pamięci brata. Bronisław Wildstein napisał wiele wybitnych powieści, jest znakomitym eseistą, publicystą i człowiekiem, który w żadnym momencie swojego życia nie był z głównego nurtu, a to postawa niełatwa - mówił Kaczyński, przyznając nagrodę.

Publicystę chwalił obecny także premier Mateusz Morawiecki. - Bronisław Wildstein to człowiek prawy i rozumny, którego marzenia szły zawsze ku wielkiej, silnej i suwerennej Polsce - powiedział szef rządu.

Burzę w sieci wywołało zachowanie lidera Zjednoczonej Prawicy. Kaczyński nie miał na twarzy założonej maseczki.

Zachowania Kaczyńskiego bronił dzisiaj na antenie radia TOK FM Michał Dworczyk. Polityk przekonuje, że prezes PiS był w pracy i nie musiał mieć założonej maseczki.

- Prezes Jarosław Kaczyński wręczając nagrodę Bronisławowi Wildsteinowi był w pracy i nie musiał mieć maseczki. Pracę wykonuje się nie tylko w swoim gabinecie - stwierdził Dworczyk.

Słowa Dworczyka nie przekonują dziennikarzy. - Jak Kaczyński daje nagrodę Wildsteinowi, to jest w pracy i nie musi nosić maseczki. Rozumiem, że jak dziennikarz obserwuje sytuację w mieście, to też pracuje i tez nie musi. Nie lepiej powiedzieć, że Kaczyński jest ponad prawem? Na pewno uczciwiej - komentuje dziennikarz Tomasz Lis.

- Minister Dworczyk rzekł tak: Jarosław Kaczyński, wręczając nagrodę Bronisławowi Wildsteinowi, był w pracy i nie musiał mieć maseczki. Pracę wykonuje się nie tylko w swoim gabinecie. To ja powiem tak: żenująca ferajna bez szacunku do zdrowia ludzi. Folwark zwierzęcy - wypowiada się Patryk Słowik, "Dziennik Gazeta Prawna".

        Popierasz DWORCZYKA - kciuk w górę!


+ 4
- 519

Polub Polityczek.pl