38491991310_cbab03e1bc_c_1.jpg

Europoseł Joachim Brudziński (PiS) wypowiedział się na temat artystów w związku z pandemią COVID 19.

Artyści należą do tej grupy zawodowej, która jest jedną z tych, która najbardziej odczuła negatywne skutki trwającej pandemii. Zamknięte kina, teatry, zakaz organizacji koncertów - wszystkiego tego byliśmy świadkami na wiosnę tego roku.

Powrót do normalności sprzed epidemii będzie trwać lata - tym bardziej że zachowanie rządu zaczyna zmierzać po raz kolejny w stronę decyzji, które ograniczałyby ilość osób na imprezach, w teatrach etc.

Artyści skarżą się na coraz trudniejszą sytuację finansową i zwracają uwagę na słabą pomoc dla ich grupy zawodowej ze strony państwa.

Co ma im do powiedzienia Joachim Brudziński?

- Pamiętam te wszystkie gwiazdki , celebrytów ale także (niestety) wybitnych aktorów którzy oszaleli z nienawiści do tego rządu bredzili o faszyzmie i dyktaturze? Dziś jak trwoga to do kogo wyciągają rękę po pomoc? - pisze na Twitterze polityk PiS-u.

- Pamiętam jak w TVN24 p. Janda podekscytowana i szczęśliwa "roztkliwiała" się nad okupującymi Sejm "zmartwychwstałymi" Diduszkami, pamiętam aktorów i reżyserów u boku "wojownika o demokracje" Kijowskiego. Dziś wyciągają rękę do "faszystów"? Pamiętam gwizdy, buczenie i rechot przedstawicieli"elit" artystycznych, kiedy kpiono z ofiar katastrofy smoleńskiej. Pamiętam, kiedy wyszydzano ministra kultury, gdy zapowiadał działania rządu w obszarze szeroko rozumianej kultury narodowej. Dziś ci kpiarze i szydercy proszą o pomoc. Dziś mówią:to nasze podatki, rząd i wyszydzane przez nas Minsterstwo Kultury muszą nam pomoc, bo my "wielcy artyści" bez ich pomocy zginiemy marnie. Gdzie podziała się ich buta i arogancja? Gdzie ich szyderstwo i rechot? Gdzie ich "boCHater" i nadzieja na prawdziwą demokrację Kijowski? - dodaje Brudziński.

- Ci wszyscy, którzy źle się czują w Polsce rządzonej przez PiS płacą podatki i mają prawo wymagać. Przykładem i emanacją państwa PiS są media publiczne: za pieniądze wszystkich obywateli siejąc propagandę służą władzy i jej zwolennikom. Tak jest w innych dziedzinach życia - odpowiada politykowi dziennikarz Jacek Czarnecki, Radio Zet.
- Z dzisiejszej wypowiedzi Pana Brudzińskiego wynika, że obywatelom nie wolno krytykować władzy, ponieważ to ona rozdaje pieniądze, które ci obywatele jej przekazali do rozdawania. Pan Brudziński mówi nam jasno: „Chcesz pomocy z Twoich podatków? Podlizuj się rządowi!” - wypowiada się prawnik prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego. 
     Popierasz BRUDZIŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 15
- 984

Polub Polityczek.pl