35762214030_ec074ec9dd_c_5.jpg

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki skomentował przygotowanie Polski na drugą falę COVID 19. Polityk obozu władzy chwali rząd Mateusza Morawieckiego.

Terlecki był pytany dzisiaj przez dziennikarzy o pandemię COVID 19 i to jakie nowe decyzje zapadną w najbliższym czasie. Szef klubu PiS oświadczył, że rząd "świetnie" przygotował się przed drugą falą pandemii.

Wicemarszałek Sejmu odpowiedział na pytanie dziennikarzy, po co premier zaprasza polityków opozycji na spotkanie (ma się odbyć dzisiaj).

- Dzisiaj cała Polska musi być nastawiona na to, żeby w jak najszybszy sposób zwalczyć tę falę koronawirusa - mówił na konferencji Morawiecki.

Wśród komentatorów pojawiły się opinie, że PiS chce wplątać opozycje w najnowsze decyzje dot. COVID19 po to, aby następnie obarczyć ją częścią winy za nadchodzące wydarzenia.

- Ponieważ obawiam się, iż koledzy z opozycji na wzruszający apel premiera pobiegną w te pędy na ratunek, to zawczasu przypominam, iż za ściek kłamstw i brak decyzji Morawiecki sam musi wziąć odpowiedzialność. Opozycjo, oskarżajcie i rozliczajcie - wypowiedział się Władysław Frasyniuk.

Co na to Terlecki?

- (Spotkane jest po to - red.) żeby porozmawiać o różnych aspektach ochrony, i o tym, czy należy mnożyć obostrzenia, czy nie. To po pierwsze. Po drugie, opozycja się domaga rozmów i takiego jakby przez pana premiera zaproszeni - stwierdził szef klubu PiS. 

Reakcje internautów:

"Lot do Smoleńska też był świetnie przygotowany".

"Świetnie, że wozicie pacjentów od szpitala do szpitala, bo brakuje respiratorów, aż pacjent zmarł w karetce, no wy siebie przygotowaliście rządzący, bo wy zawsze macie lepszą opiekę medyczną, niż zwykły obywatel tego kraju".

"Wspaniale sobie poradził... A na poważnie to nawet czeskie media drwią z ilości testów wykonywanych w 40 milionowej Polsce".

"Rząd martwić się nie musi. Zaszczepieni, pewne łóżko w szpitalu, respirator w razie czego też się znajdzie".

      Popierasz TERLECKIEGO - kciuk w górę!


+ 2
- 529

Polub Polityczek.pl