aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaofrgthytgggggttt.jpg

Prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego skrytykował postawę prezydenta Andrzeja Dudy w czasie pandemii koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dzisiaj kolejne dane statystyczne dot. COVID 19. Kolejny dzień i kolejne ponad 4 tys. nowych zakażeń.

Rządzący nie podejmują na tę chwilę zdecydowanych kroków, zamknięcie gospodarki tak jak to miało miejsce na wiosnę tego roku, nie wchodzi w grę za sprawą negatywnych skutków finansowanych, jakie ta decyzja by spowodowała.

- Mamy 4 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (685), mazowieckiego (433), wielkopolskiego (380), śląskiego (354), pomorskiego (331), podkarpackiego (315), łódzkiego (314), lubelskiego (304), dolnośląskiego (186), zachodniopomorskiego (155), świętokrzyskiego (152), kujawsko-pomorskiego (136), opolskiego (123), podlaskiego (110), warmińsko-mazurskiego (106), lubuskiego (94) - poinformował resort zdrowia.

W ciągu ostatniej doby zmarło 32 chorych. Od początku epidemii na COVID 19 zachorowało w Polsce 125 816 osób, zmarło 3004.

Co do powiedzenia na temat pandemii ma prezydent Andrzej Duda?

W ostatnim czasie PAD zasłynął głównie ze swojej aktywności na Twitterze. Prezydent pomógł internautce odgadnąć jakie zwierzę znajduje się na udostępnionym przez nią zdjęciu.

Następnie Duda poprawił się, że nie jest to jednak opos...

- Przepraszam wszystkich „oburzonych” hejterów i totalną oposycję, podobno to jednak nie jest opos tylko dydlef wirginijski. Wybaczcie. Mea culpa... - napisał prezydent.

Na aktywność głowy państwa krytycznie zareagowali internauci;

- Prawie 5 tys. zachorowań, a pan tylko sport albo zwierzątka. Kpiny pan sobie z Polaków robi - odpowiedziała dziennikarka Aneta Mościcka.

W takim samym tonie Duda był krytykowany przez polityków opozycji. Komentarz na temat prezydenta umieścił w sieci prawnik prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

- W trybie poważnym nie rozwiązuje problemów Polaków, a w trybie niby-śmiesznym pokazuje, że ich nawet nie rozumie - pisze Matczak o Dudzie.

          Popierasz MATCZAKA - kciuk w górę!


+ 590
- 4

Polub Polityczek.pl